Juniorki MOS WOLA na czwartym miejscu w Mistrzostwach Mazowsza 21’

Zmieniały się losy spotkania MOS WOLA – METRO. Dwa wyrównane zespoły walczyły w trzecim dniu o trzecią lokatę MM. O zwycięstwie zdecydował tie break, który absolutnie należał do przeciwniczek. Ulegamy 2-3 i zajmujemy czwarte miejsce w finałach Mistrzostw Mazowsza. Julia Kabala została uznana najwartościowszą zawodniczka zespołu MOS WOLA.

Od wyrównanej gry na początku seta pierwszego, po fragmenty z dużą ilością błędów i z gonitwą za przeciwniczkami zakończoną niestety niepowodzeniem zespołu MOSu. Siatkarki z Rogalińskiej rozgrywały się z minuty na minutę. Dobry set rozegrały siatkarki trenera Lizińczyka w drugiej partii. Od początku do końca utrzymywały wypracowane prowadzenie, wygrywając partię do 17 i doprowadzając do remisu w setach. W trzeciej odsłonie losy spotkania zmieniały się jak w kalejdoskopie. Pierwsza połowa należała do siatkarek z Metra, które wypracowały przewagę nawet 7 punktową. Siatkarki MOSu doprowadziły do wyrównania w środkowej partii seta  i do 20 punktu gra na remis obu zespołów stawiała pod znakiem zapytania łup tego seta. Ostatecznie patię trzecią wygrywają siatkarki Metra. Czwarta odsłona to ponowne zwarcie szyków siatkarek z Rogalińskiej. Od początku do końca seta  dziewczęta utrzymywały znaczącą przewagę punktową i wygrywając 25-20 utrzymały się w dalszej grze o tie breaka. Nie wytrzymały natomiast Mosowianki presji piątego seta. Popełniają we wstępnej fazie zbyt dużo błędów i zmianę boisk dokonują przy wyraźnym prowadzeniu Metrówek, które ostatecznie po dobrym tie breaku zapewniają sobie brązowy medal Mistrzostw Polski.

UMKS MOS WOLA Warszawa –KS METRO Warszawa 2-3 (20-25, 25, 17, 23-25, 25-20, 10-15)

Skład zespołu juniorek MOS WOLA:Julia Kabala, Olga Sawińska, Amelia Malec, Ewa Kwiatkowska, Patrycja Kabala, Julia Rostkowska, Zuzanna Czarnocka, Patrycja Malinowska, Aleksandra Bazga, Nikola Kozicka, Małgorzata Krupińska, Maja Wydmańska, Natalia Niedzinska, Anna Obroslińska, Zuzia Czarnocka (L) Nikola Kozicka (L)

Sztab trenerski: Stanisław Lizińczyk, Jakub Miecznikowski