MOS WOLA Warszawa

19.04.2024, 07:00

Drugie zwycięstwo juniorów MOS Wola podczas turnieju o Mistrzostwo Mazowsza!

W turnieju o Mistrzostwo Mazowsza podopiecznym trenera Marcina Jackowicza pozostał do zrobienia już tylko jeden krok. Najtrudniejszy, bo w meczu o złoto zmierzą się z również niepokonanym zespołem Metra Warszawa. Dziś nasi juniorzy pokonali drugi zespół z Ursynowa, chociaż nie ustrzegli się błędów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze MOS Wola (6:2). Jednak Metrowcy szybko odrobili straty. Wtedy nasi juniorzy wskoczyli na wyższy poziom. Świetna dyspozycja w polu serwisowym i gra blokiem spowodowały, że przewaga systematycznie rosła, a set zakończył się wysokim zwycięstwem zawodników z Rogalińskiej.

Początek drugiej partii należał do podopiecznych trenera Wojciecha Szczuckiego (3:0). Po tym, jak nasi juniorzy doprowadzili do wyrównania, toczyła się gra punkt za punkt. Niestety, w tym secie bardzo dobrze zafunkcjonowała zagrywka i blok rywali. W drugiej części seta zbudowali oni kilkupunktową przewagę. MOS w końcówce zmniejszył straty do jednego punktu, jednak to Metrowcy po czasie na żądanie swojego trenera uporządkowali grę i cieszyli się ze zwycięstwa.

Podrażenieni juniorzy MOSu w trzecią partię weszli z dużym animuszem. W polu serwisowym szalał Jakub Buczek, a jego koledzy ustawiali szczelny blok. Jak już Metrowcom udało się przebić na drugą stronę siatki, to piłkę podbijał Dawid Bulira. Podopieczni trenera Jackowicza pozwolili rywalom zdobyć w tej partii zaledwie 11 punktów.

Na początku czwartego seta siatkarze z Rogalińskiej zbudowali przewagę (6:2). Metrowcy nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych rywali. Dwukrotnie asem serwisowym popisał się Piotr Szlęzak. Mecz skutecznym atakiem zakończył Buczek.

Po meczu trener Marcin Jackowicz powiedział: - Tramwaj odjechał z drugiego przystanku. Mecz należał do tych z gatunku niewygodnych. Młodsi rywale nic nie musieli udowadniać. Tym bardziej brawa dla moich zawodników. 18 bloków pozwoliło nam na wyraźną przewagę. Chwila dekoncentarcji z naszej strony i dobrej gry rywali w secie drugim na szczęście nie trwała długo i po 4 setach mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.
Jutro mecz, w którym jestem przekonany, że damy z siebie wszystko. Poprawa pozycji po rundzie zasadniczej jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

KS METRO WARSZAWA II - UMKS MOS WOLA WARSZAWA 1:3 (14:25, 25:21, 11:25, 17:25)

MVP: Jakub Buczek

Skład MOS Wola: Karol Jakóbczak, Krzysztof Pawlak, Jakub Buczek, Piotr Szlęzak, Jakub Kurowski, Jakub Cholewiński, Michał Kulesza (L) oraz Dawid Bulira (L) oraz Maciej Pieńkowski, Wiktor Wojciechowski, Robert Marcinkiewicz, Bartosz Bagiński, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak

Sztab szkoleniowy:  Jackowicz Marcin - I trener, Wójcik Krzysztof - II trener, Pater Bartosz  - fizjoterapeuta, Goździkiewicz Kacper - statystyk

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.