MOS WOLA Warszawa

29.03.2024, 09:59

0-3 w pierwszym spotkaniu MM juniorek MOS - Atena

W pierwszym spotkaniu juniorki MOS WOLA ulegają faworytkom turnieju Mistrzostw Mazowsza 0-3. Siatkarki MOSu nawiązały równorzędną grę w drugim secie po przegranej pierwszej partii. Niestety trzeci set bez wiary oddały pole przeciwniczkom. W starciu drugiej pary zespołów LTS Legionovo wygrywa 3-0 z KS Metrem. Jutro (sobota) nasze juniorki o godzinie 12.00 staną naprzeciw gospodyń turnieju LTS Legionovia Legionowo. Mecz będzie można zobaczyć na kalane fb LTS Legionovo. Zapraszamy

Od prowadzenia rozpoczynają pojedynek dzisiejsze rywalki (4-2)(6-2)(9-3). Przy stanie 10-3 trener MOSu prosi o pierwszą przerwę dla zespołu i przy zagrywce Olgi Sowińskiej zespół z Woli odrabia 2 pkt (11-5).  Seria  zagrywek Juli Kabali i ponownie odrabiamy punkty zmniejszając prowadzenie Ateny (18-11). Zespół ze Śródmieścia przeważa na boisku nie tylko warunkami fizycznymi, ale również popełnia mniej błędów.   Pierwszą partię wygrywa UKS Atena 25 -15. Wynik w drugiej partii otwiera Amelia Malec. Po wyrównanej grze w początkowej partii , ponownie Atena obejmuje prowadzenie (6-3). Musimy uznać wartość Lesiak i Leoniak z zespołu rywalek, które bezdyskusyjnie narzucają rytm atakujący swojego zespołu (11-4). Przewaga przeciwniczek jest widoczna na boisku. W środkowej partii zespół Mosu ma dobry fragment gry odrabiając straty (16-12).  Podopieczne trenera Lizińczyka potrafią wybić z rytmu dzisiejsze przeciwniczki. Przy stanie 19-13 czas dla zespołu bierze trener Lizińczyk. Po przerwie zmniejszają dystans Mosowianki do zesołu Ateny (20-17)(21-18)(22-19). Można śmiało stwierdzić, że siatkarki z Rogalińskiej szybko uczą się rywalek i pokazują coraz większą skuteczność (23-21)(23-22)(24-22) (24-23).  Mosowianki pomimo walecznej postawy i dobrej grze ulegają w partii drugiej 25-23. Trzecie otwarcie nie najlepsze dla zespołu MOSu (4-0)(7-2). Mamy kłopoty z przyjęciem potężnie atakujących Atenek (17-4). Mosowianki w trzecim secie bez wiary w zmianę wyniku dzisiejszego meczu, popełniają zbyt dużo błędów i set trzeci przegrywamy 25-6 a całe spotkanie 3-0.

UKS Atena Warszawa- UMKS MOS WOLA Warszawa 3-0 (25 -15)( 25-23)( 25-6)

Skład zespołu juniorek MOS WOLA:Julia Kabala, Olga Sawińska, Amelia Malec, Ewa Kwiatkowska, Patrycja Kabala, Julia Rostkowska, Zuzanna Czarnocka, Patrycja Malinowska, Aleksandra Bazga, Nikola Kozicka, Małgorzata Krupińska, Maja Wydmańska, Natalia Niedzinska, Anna Obroslińska, Zuzia Czarnocka (L) Nikola Kozicka (L)

Sztab trenerski: Stanisław Lizińczyk, Jakub Miecznikowski

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa