I wszystko stało się jasne. W finale Mistrzostw Mazowsza reprezentować nas będą na pewno siatkarki MOS WOLA

Po wczorajszym , stojącym na wysokim poziomie meczu pomiędzy dwoma zespołami naszego klubu o wejście do finałów Mistrzostw Mazowsza, dzisiaj nastawiliśmy się na kolejną dużą dawkę siatkówki w wykonaniu siatkarek . Koneserzy siatkówki wolskiej nie zawiedli się , dużo pięknych wymian piłki, rywalizacja na wysokim poziomie, ale lepsze okazały się podopieczne trenera Miecznikowskiego.

Siatkarki MOS WOLA wyciągnęły wnioski z wczorajszej porażki, wyszły dzisiaj na parkiet z nastawieniem  walki siatkarskiej i udowodnienia , że siatkarski staż siatkarski pociąga za sobą konsekwencje ….  Dzisiejszy mecz wygrywają  starsze siatkarsko Mosowianki w trzech setach i to one uzyskują prawo gry w Mistrzostwach Mazowsza.

Bardzo dobry set pierwszy w wykonaniu dwóch zespołów z Rogalińskiej. Od prowadzenia rozpoczynają podopieczne trenera Krukowskiego  , które do połowy seta utrzymują jedno – dwupunktową przewagę nad siatkarkami trenera Miecznikowskiego (5-7)(8-10)(10-12). Na pierwsze prowadzenie zespołu MOS WOLA I wyprowadza zespól Patrycja Kabala po swojej zagrywce (13-12), i od tego momentu podopieczne Miecznikowskiego idą za ciosem i podwyższają swoją przewagę nad młodszymi siatkarkami (15-12)( 19-13) 23-14). Siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz podwyższają swój wynik do 18 , ale to tą partie kończą po obitym bloku i trafionej piłce do kosza siatkarki MOS WOLA I (25-18).

W drugiej partii po wyrównanej grze do połowy seta  ponownie  siatkarki MOS WOLA I pieczętują dzisiejszą dominacje na parkiecie , a brylują  na siatce Ola  Bazga i  Patrycja Kabala. Kontuzja Z. Ciupak grającej na środku zmobilizowała jeszcze bardziej OS WOLA I.  Trener Krukowski rotował zespołem szukając złotego środka na nawiązanie rywalizacji , ale ostatecznie  seta drugiego  ponownie wygrywają siatkarki trenera Miecznikowskiego  (25-22).

Zupełnie nie weszły w partie trzecią młodziutkie siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz.  Na fali zwycięstw w dwóch setach , podopieczne trenera Miecznikowskiego zagrały bardzo pewną zdecydowaną trzecią odsłonę. Patrycja Kabala i Aleksandra Dalach miały swoje serie zagrywek, które zmuszały do kapitulacji podopieczne trenera Krukowskiego, dodatkowo pewnie punktowały wymieniona Kabala i Aleksandra Bazga czy Amanda Chrostek. Trzeciego seta po gonitwie za wynikiem  młodszego zespołu , wygrywają podopieczne trenera Miecznikowskiego (25-15) wygrywając fazę play off .

Bardzo cieszy powrót do jakości zespołu trenera Miecznikowskiego. Przed Wami walka w czwórce Mazowsza już niebawem.  Zespół trenerów Krukowskiego i Kubkowskiego dokonał ogromnego progresu w tym sezonie. Z II ligi awans do pierwszej, otarły się niemal o finał Mazowsza , a wszystko w kategorii kadetek, chociaż same są jeszcze młodziczkami. Dla tego zespołu to początek drogi po zwycięstwa. Jako Młodziczki otrzymały bezpośredni awans przecież do finałów Mazowsza z pierwszego miejsca.  Będziemy trzymać za nie kciuki i mocno im kibicować już 6-7 marca 2021 , kiedy odbędzie się finał Mazowsza w Nadarzynie. Walka w kategorii kadetek , jest potwierdzeniem ich poziomu siatkarskiego i potencjale.

Gratulujemy obydwu zespołom z Rogalińskiej , które w swoich kategoriach walczą w finale wojewódzkim a następnie na arenie ogólnopolskiej . Te sukcesy są potwierdzeniem jakości kształcenia siatkarskiego kuźni siatkarskiej MOS WOLA .

Przy każdej okazji zapraszamy najmłodsze pokolenia do dołączenia i rozpoczęcia przygody siatkarskiej w naszych szeregach. Szlifujemy diamenty, wypuszczamy brylanty!

UMKS MOS WOLA – MOS WOLA VICTRIA LUBOWIDZ 3-0 (25:18, 25:22, 25:15)

Skład zespołu MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz J., Kiszelewska D., Wyszkowska O., Jackiewicz Z., Bartoszewicz A., Czajkowska Z., Daca M., Wydmańska M., Buczyńska M., Zielińska O., Jaroń O., Gajewska K., Serdak N.(L), Salbert J.(L)

Sztab trenerski: Krukowski R., Kubkowski A., Bartosiewicz B.,

Skład Zespołu UMKS MOS WOLA Warszawa: Auron N., Ciupak Z., Kabala P., Dalach W., Bazga A., Dalach A., Malinowska A., Budasz L., Niedzińska N., Rostkowska J., Obroślińska A., Chrostek A., Michalak Z.(L), Kozicka N.(L)

trener : Miecznikowski J.