Bratobójczy albo siostrzany pojedynek w ostatniej fazie play off kadetek

Ostatnia faza Play Off w kategorii kadetka, a w roli głównej kadetki trenera Miecznikowskiego i młodziczki grające w kategorii wyższej, podopieczne trenerów Krukowski – Kubkowski – Bartosiewicz. Krótko pisząc bratobójczy pojedynek o grę w finałach Mistrzostw Mazowsza. Młodsze siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz w tym sezonie przeszły jak burza z II ligi do pierwszej, przebrnęły z sukcesem fazy play off a dzisiaj po niezwykle zaciętym meczu wygrały po pięciu setach z MOS WOLA I 3-2.

Kadetka I rozpoczęła mecz pod dużą presją, co widać było w pierwszym secie. Jakby sparaliżowane nie mogły wejść w rytm siatkarski. Ich młodsze koleżanki z boiska pokazały natomiast swój charakter od początku meczu. Szybkie, waleczne, energia i ogień na boisku, po prostu narzuciły tempo i styl gry. Z niedowierzaniem patrzyliśmy na wynik 18-5 zapowiadający niespodziankę. Set Partia pierwsza absolutnie należała do młodszych siatkarek MOS WOLA Victoria Lubowidz.

Drgnęło coś w zespole MOS WOLA w odsłonie drugiej. Początek znowu należał co prawda do młodszych siatkarek ale zbliżając się do połowy se, , ta widać było jak lokomotywa zespołu trenera Miecznikowskiego rozpędza swoje możliwości. Partię drugą wygrywają starsze siatkarki MOS WOLA. Wyrównana trzecia partia wygrana ponownie przez MOS WOLA Victoria Lubowidz 26-24, dla odmiany seta czwartego zapisują na swoje konto podopieczne Miecznikowskiego (25-23).

O zwycięstwie zdecydował tie break rozstrzygnięty w końcówce przez młodsze siatkarki, i to one zapisują pierwsze spotkanie z dwumeczu na swoją korzyć.

Brawo dla obydwu zespołów za wysoki poziom spotkania.

Jutro o 10.00 kolejne spotkanie tych dwóch zespołów. Jutro rozstrzygnięcie niewiadomej- który zespół będzie reprezentować nas w Mistrzostwach Mazowsza.

MOS WOLA Victoria Lubowidz – UMKS MOS WOLA 3-2 ( 25:11, 18:25, 26:24, 23:25, 15:13)

Skład zespołu MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz J., Kiszelewska D., Jackiewicz Z., Bartoszewicz A., Czajkowska Z., Daca M., Wydmańska M., Szkaradek G., Buczyńska M., Zielińska O., Jaroń O., Gajewska K., Serdak N.(L), Salbert J.(L)

Sztab trenerski: Krukowski R., Kubkowski A., Bartosiewicz B.,

Skład Zespołu UMKS MOS WOLA Warszawa: Kabala P., Auron N., Ciupak Z., Dalach W., Bazga A., Dalach A., Malinowska A., Budasz L., Niedzińska N., Rostkowska J., Obroślińska A., Chrostek A., Michalak Z.(L), Kozicka N.(L)

trener : Miecznikowski J.