MOS WOLA Warszawa

20.04.2024, 04:07

Pierwszy mecz w fazie play-off juniorów dla Czarnych Radom

Drugi zespół juniorów MOS Wola przegrał z Czarnymi Radom 1:3 (25:23, 23:25, 22:25, 15:25) w pierwszym meczu play off o wejście do najlepszej czwórki.

Nasi młodzi siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz z Czarnymi Radom wygrywając pierwszego seta z faworyzowanym rywalem. Co prawda lepiej mecz rozpoczęli goście, ale w końcówce skuteczne ataki Lizińczyka i Miecznikowskiego dały drużynie MOSu zwycięstwo do 23.  Bardzo dobra gra i wygranie pierwszego seta mocno uskrzydliło zawodników trenera Nowika. Pewna gra pozwoliła na wyrównaną grę z Czarnymi. Przez długi fragment żadna z drużyn nie mogła odskoczyć.  W końcówce podobnie jak w pierwszej partii znów trwała walka punkt za punkt, a zespoły rozegrały kilka długich wymian. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy  wygrywając do 23.

Niestety w kolejnych partiach zdecydowanie skuteczniejsi byli przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 3:1.

Rewanżowe starcie będzie decydujące dla losów dwumeczu. Aby awansować do najlepszej czwórki nasi juniorzy muszą wygrać 3:0, bądź 3:1 i wykazać wyższość w „złotym secie”. Rewanżowy mecz odbędzie się we wtorek. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

MOS Wola II Warszawa - RCS Czarni Radom 1:3 (25:23, 23:25, 22:25, 15:25)

Skład MOS Wola: Popielski M., Budzyń D., Lizińczyk J., Kobyliński M., Kuliński P., Weber B., Miecznikowski M., Skrzydło I., Krzemiński K., Jachowski Sz. (libero), Srokosz M., Witkowski M. (kapitan), Cieślik D., Stankiewicz M. (libero)
Sztab szkoleniowy: Adam Nowik, Tomasz Keller