Dwa wygrane mecze kadetów MOS I Wola w Mistrzostwach Mazowsza

Pierwsza druzyna kadetów MOS Wola wygrała dwa kolejne mecze w rundzie zasadniczej I ligi mistrzostw Mazowsza, pokonując 3:0 RCS Radom oraz 3:1 MKS MDK Warszawa.

We wtorek i środę kadeci MOS Wola (pierwszy zespół) rozegrali dwa ostatnie spotkania rundy zasadniczej Mistrzostw Mazowsza. W obydwu meczech byli bezsprzecznie lepsi wygrywając 3:0 z Radomiem i 3:1 z MDK Warszawa.

MOS I Wola - RCS Czarni Radom 3:0 (27:25,25:16,25:11)

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, jednak wielkie emocje były jedynie w pierwszym secie obfitującym w silne ataki i piękne obrony. Żadna z drużyn nie odpuszczała i o wyniku tego seta decydowała końcówka, którą wygrali gospodarze. Set wygrany 27:25.

Drugi set to początkowo wyrównana walka, jednak druga część seta to już dominacja MOS-u, który dzięki dobremu blokowi i zagrywce nie dał gościom szans na skuteczną walkę o wygraną w tej partii. Set wygrany do 16.

Trzeci set toczył się już cały czas pod dyktando MOS-u, który zdemolował rywala do 11.

Jak relacjonuje trener Piotr Najmowicz: "Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna. Byliśmy zdecydowani i zdeterminowani. Tworzyliśmy zgraną całość i konsekwentnie wykonywaliśmy swoje zadania. Dobra gra w obronie Patryka Maluhy pozwoliła wyprowadzić kilka ważnych kontrataków. Dobry blok naszych środkowych: Kacpra Szali i Przemka Smolińskiego we współpracy ze skrzydłowymi: Kubą Linką i Tomkiem Urbańskim często zatrzymywał rywali. Dobry występ całego zespołu."

MOS I Wola - MDK Warszawa 3:1 (25:15,25:15,21:25,25:15)

Mecz był kontrolowany przez gospodarzy, którzy zasłużenie wygrali. Jedynie trzecia partia, dzięki dekoncentracji MOS-u i ambitnej grze MDK-u, padła łupem rywali.