Juniorki MOS WOLA w czwórce finałowej Mistrzostw Mazowsza.

Wczoraj pewna wygrana z zespołem Nowy Dwór Mazowiecki, dzisiaj trzeba było się natrudzić by ugrać 2 sety i zapewnić sobie grę w finałach Mazowsza. Ugrały podopieczne trenera Lizińczyka swoje, ale nie było łatwo. Mecz otarł się o tie breaka, który wygrywają przeciwniczki, ale to my cieszyłyśmy się z awansu.

Gramy u siebie, a mimo wszystko początek pierwszej partii zaczynamy od przestrzelonych zagrywek i prowadzenia rywalek (4-5) (6-8). Do remisów doprowadzają Ewa Kwiatkowska ze środka (10-10) ,  Amelia atakiem (13-13) czy Olga, która nie pozostawiała złudzeń rywalkom, kto dzisiaj rządzi na siatce (15-14) (17-14) . Końcowa część tej partii należy do juniorek z Woli , które wygrywają ją do 19.

Nie najlepsze wejście w drugi set, kłopoty z przyjęciem i wynik szybko zbudowały na swoją korzyść siatkarki z Nowego dworu Maz. (5-10) (11-17) (17-22) . Zbliżamy się do wyniku przeciwniczek (21-23) ale końcówka należy absolutnie do najlepiej dzisiaj dysponowanej Kasi Mazurek i to ona przesądza o wyniku drugiego seta (21-25)

Do trzeciej partii przystępujemy w wyjściowym składzie. Obserwujemy skuteczne ataki Patrycji Kabali , która zmusza do kapitulacji blok rywalek, skuteczne ataki Amelii Malec (11-8) . Prowadzimy w środkowej części trzeciej partii kilkoma punktami (11-8) (16-10)(17-12)19-14)(20-17) . W końcówce niestety oddajemy inicjatywę siatkarkom trenera Tulima, i to one doprowadzają do remisu po 23. Skuteczny atak Kasi Mazurek (23-24) i piłka setowa dla NOSiRu. Nie wykorzystują pierwszej szansy rywalki, a decydującym momencie do remisu doprowadza Olga Sawińska. Mamy za chwile również piłkę setową , której też nie wykorzystujemy. Końcówka nerwowa , ponownie nie wykorzystana piłka setowa rywalek i remis po 26. Dwa błędy w końcówce kosztuje nas trzeci set. (26-28).

Set nerwowy i ważny dla każdego z zespołów. Wchodzimy dobrze w czwartą partię (4-1) (6-2). Ponownie mądre decyzje Ewy i punkty dla zespołu z Rogalińskiej ( (7-3)(9-5). Mamy ponownie kłopoty z odbiorem po zagrywce NOSiRu. Atak Mazurek i odzew Olgi, (19-14) (20-15) Po kłopotliwej zagrywce siatkarki z NDM zbliżają się szybko do Mosowianek ( 21-16) (21-19). Nerwowa końcówka i punkty po sytuacyjnych zagraniach dla MOSu, wynik podwyższa Patrycja Kabala (24-20) 25 po przepychane na siatce zapisują na swoją korzyć juniorki trenera Lizińczyka.

Cel osiągnięty, ugrane dwa sety, ugrany awans do czwórki Mazowsza. W setach po 2. O zwycięstwie dzisiejszego meczu decyduje tie brak.

Trener Lizińczyk wprowadza do gry świeże zawodniczki. Mijają akcje zanim nierozegrane siatkarki MOSu wejdą w rytm boiskowy. Sytuację wykorzystują rywalki obejmując prowadzenie (3-8) i z takim zmieniamy strony. Ataki Oli Bazgi i Julki Rostkowskiej pozwalają zbliżyć się do wyniku rywalek , ale nie wystarczają by wygrać piątego seta. (9-15)

Wynik 2-3 jest w pełni satysfakcjonujący dla naszej drużyny, wygrana 3-0 z dnia wczorajszego daje bilans punktów gwarantujący osiągnięcie celu.

UMKS MOS WOLA Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2-3 (25:19, 21:25, 26:28, 25:21, 9:15)

Skład zespołu juniorek: Krupińska M., Rostkowska J., Malec A., Bazga A., Kabala J., Kabala P., Kwiatkowska E., Niedzińska N., Malinowska P., Obroślińska A., Sawińska O., Czarnocka Z., Kozicka N.,

Trenerzy: Lizińczyk S., Miecznikowski J.,