Zrobiły to!

Młodziczki (2006) MOS WOLA Victoria Lubowidz grające w lidze kadetek wskoczyły dzisiaj do I ligi kadetek. W ostatnim meczu play off ze Spartą Warszawa pokazały, że środowe zwycięstwo z siatkarkami z Bielan to nie przypadek. Dzisiaj pokazały jeszcze większy pazur pokonując rywalki na swoim parkiecie 3-1.

Od początku pierwszego seta czuć było napięcie w obu zespołach. Mosowianki popełniają swoje dwa błędy zagrywki w rozpoczętym pierwszym secie i szybko widnieje na tablicy 1-4. Wynik 3-8 otwiera zmysły siatkarek z Woli, zaczynamy odrabiać mozolnie punkty. Jak zwykle Maja Daca zagrywką wymusza błędy przeciwniczek. Jest 9-9 i jakby zresetowane walczą od początku. Wchodzimy wolno w rytm boiskowy (12-9). Spartanki mają więcej do stracenia dzisiaj , więc ich mobilizacja w szeregach siatkarskich wydaje się większa. Ponownie doprowadzają do wyrównania(14-14)(16-16). Atakujemy, bronimy i ponownie budujemy akcję na siatce, odskakujemy na kilka punktów, ale tylko na chwilę. Spartanki doprowadzają do remisu po 20. W końcówce pierwszej partii punktuje kolejny raz Barosiewicz Asia. Oliwia Jaroń, która dzisiejszy mecz musi zaliczyć do tych bardzo udanych zdobywa 23 punkt. Ostatecznie wygrywamy seta 25-19. W drugą partię wchodzimy z lżejszą głową, mając seta zapisanego na swoje konto. I ponownie wyrównana gra obydwu zespołów w pierwszej części seta. Wypracowana przewaga 7 punktowa (9-16) została skruszona przez zagrywkę w wykonaniu Sparty(16-16). Gra punkt za punkt i kolejne remisy na tablicy wyników(17-17)(19-19)(20-20)(22-22)(23-23). Energia sprzyjała tym razem przeciwniczkom , które zapisały drugą partię na swoją korzyść. Mecz od początku. W trzeciej odsłonie widzimy bardzo dobrą grę obydwu zespołów, przy czym Mosowianki potrafią utrzymać prowadzenie 2-3 punktowe do połowy seta. W drugiej połowie trzeciej partii minimalizujemy błędy i odskakujemy rywalkom na 4, 5, 6 punktów. Każda z siatkarek dokłada swoje punkty do puli zespołu. Punktują nie tylko Zosia Jackiewicz czy Maja Daca na siatce, ale również dobrą serią zagrywek punktuje Dominika Kiszelewska. Oliwia Jaroń dokłada w końcówce punkt po pojedynczym bloku, atakiem ze środka i wreszcie ona też zdobywa 25 punkt (25-16).

Czwarty set to wisienka na torcie. Nasze siatkarki jakby złapały wiatr w skrzydła, jednocześnie u rywalek widać było coraz mniejszą moc. Wykorzystujemy niemoc Spartanek i gramy swoje (0-4) (3-10). Wygrywamy czwartą partię do 13 i całe spotkanie 3-1.

To tylko jeden z celów tego sezonu. Te dziewczyny mają moc. Jakby było im mało grania, połowa z nich pojechała na zgrupowanie kadry Mazowsza. Ale czy z takimi skrzydłami jakie im urosły można je zatrzymać w dążeniu do celu?

Szczególnie na wyróżnienie zasługuje dzisiaj Zosia Jackiewicz, Jaroń Oliwia i Asia Barosiewicz. Jak zwykle nie myli się Maja Daca, która wykorzystuje w 100% swój siatkarski instynkt. Jagoda Salbert pokazała się dzisiaj z najlepszej strony dając dla zespołu wszystko co najlepsze. O każdej z dziewcząt całego zespołu można powiedzieć wiele dobrego i każda z nich ma duży wkład w budowanie sukcesu zespołu Młodziczek/Kadetek.

Najlepszą kibicką i dopingiem zespołu zostaje nieustannie Agatka Bartosiewicz.

Podziękowania dla Ali za fotorelację – Alu było z czego wybrać !!!!;)

Skład zespołu MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz Janna, Kiszelewska Dominika, Jackiewicz Zosia, Bartosiewicz Agata, Czajkowska Zosia, Daca Maja, Wydmańska Maja, Szkaradek Gabrysia, Buczyńska Maja, Zielińska Oliwia, Jaroń Oliwia, Gajewska K., Serdak Nikola, Salbert Jagoda

Sztab szkoleniowy: Krukowski Radosław, Kubkowski Artur, Bartosiewicz Bartosz.

MOS WOLA Victoria Lubowidz - UMKS Sparta Warszawa 3-1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:13)

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa