Młodziczki MOS Wola na drugim miejscu w turnieju Mistrzostw Mazowsza w Węgrowie.

Młodziczki MOS Wola zajęły drugie miejsce , za Legionovią, w drugim turnieju pierwszej ligi w ramach Mistrzostw Mazowsza, który rozegrano w Węgrowie.

W dniach 15-16.11.08 odbył się w Węgrowie II turniej młodziczek w ramach Mistrzostw Mazowsza. Nasze dziewczęta grały w I lidze i zajęły drugie miejsce za Legionovią , z którą przegrały 0-2.

Pozostałe wyniki meczów:
MOS Wola – Volley Płock 2:1
MOS Wola – Olimpia Węgrów 2:0
MOS Wola – Atena Warszawa 2:0
MOS Wola – UKS Radom 1:2

Nasz zespół wystąpił w składzie: Szyjka Iza (kapitan), Otto Ola, Kołtuniak Ola, Grzeszczak Ola, Gawlik Kamila, Grajek Paulina, Koper Magda, Safjańska Julka, Dziekańska Julita, Ambroziak Kasia, Robaszkiewicz Marta, Jasik Julka.

Początek turnieju był bardzo dobry. Pierwszy mecz z Ateną MOS wygrał zdecydowanie. Dobrze też zagrały dziewczęta z Radomiem, jednak zabrakło trochę szczęścia w końcówce meczu. Z Legionovią nasz zespół walczył ambitnie w pierwszym secie, ale po porażce do 17, młodziczki „odpuściły”.

Niedzielę, drużyna MOSu rozpoczęła meczem z Volley Płock. Nie było to niestety ładne widowisko. I set obfity był w błędy popełniane na zagrywce i w przyjęciu, co nie wróżyło dobrej końcówki meczu. Jednak w II partii przeciwniczki zaczęły popełniać szkolne błędy i to pozwoliło nam odbudować się psychicznie i wygrać mecz 2-1. Ostatnie spotkanie z Węgrowem nasze dziewczęta kontrolowały od samego początku. Zagrały ambitnie w obronie i zdecydowanie w ataku.

W całym turnieju na wyróżnienie zasłużyły Ola Otto, Ola Kołtuniak, a także najrówniej grająca Iza Szyjka.

Następny turniej odbędzie się dn. 10.01.09 w Radomiu.