Pracowity weekend kadetek MOS Wola.

Zespółkadetek MOS Wola w czasie weekendu rozegrał dwa mecze w Mistrzostwach Mazowsza. W sobotę kadetki przegrały 0:3 ze Spartą Warszawa , a w niedzielę wygrały w Kozienicach 3:2.

Miniony weekend kadetki spędziły bardzo pracowicie. W sobotę w swojej hali przyjmowały faworyta rozgrywek, czyli Spartę Warszawa. Tylko początek meczu był wyrównany, a nawet prowadziły dziewczęta z MOS-u, później do głosu doszły zawodniczki Sparty i już do końca meczu to one rządziły i dzieliły na boisku.

UMKS MOS WOLA - MUKS Sparta Warszawa 0 - 3 (11-25; 8-25; 13-24)

Niedzielny mecz był pierwszym meczem wyjazdowym. Tym razem przeciwniczkami były dziewczęta z KKS Armat Kozienice. Początek nie zapowiadał takiego horroru i nerwów.
Przez pierwsze dwa sety gra była dość wyrównana , ale ze stałym prowadzeniem mosowianek. Pewnie atakaowały A. Otto i K Sarnecka ze skrzydeł na zmianę zdobywając punkty. Trzeci set to gra błędów obu stron. Zarówno jedna jak i druga drużyna potrafiła wybronić bardzo trudne piłki i mocne ataki, aby za chwilę popatrzeć jak piłka spada pod nogi bez nawet próby odbioru.
Niestety nasze dziewczęta popełniły błędów więcej i przegrały tego seta. Niewiele zmieniło się w czwartym secie i tym razem znów górą były rywalki.

O wszystkim zadecydował piąty set. Na samym początku nasze dziewczęta uzyskały przewagę i na zmianę stron zeszły przy stanie 8:4 i w tym momencie coś się zacięło, zaczęły gubi znowu proste piłki, nie przyjmowały zagrywki i oddawały za darmo piłki na drugą stronę. Szybko się zrobiło 8:8. Na sam koniec przypomniała sobie o grze blokiem środkowa A. Doniek i zablokowała trzy ostatnie piłki meczu.

KKS Armat Kozienice - UMKS MOS Wola 2-3 (24-26; 19-25; 25-23; 25-23; 10-15)

W obu meczach UMKS MOS Wola wystąpił w składzie: Agata Borońska (kapitan), Otto Aleksandra, Sarnecka Katarzyna, Doniek Agnieszka, Jankowska Gabriela, Wiśniowska Aneta, Kobus Agnieszka, Brodziak Joanna (libero) Pietrzyńska Aneta, Dąbrowska Agata, Grzywacz Monika, Moczulska Joanna.