Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Turniej Mikołajowy z DHL dwójek mieszanych rozstrzygnięty.

Żółto i czerwono zrobiło się na hali sportowej SP388. W atmosferze przedświątecznym została przeprowadzona rywalizacja dwójek mieszanych. Turniej wygrywa para Basia Witkowska - Michał Ruszkowski , na drugim miejscu Lena Filipowicz w parze z Dawidem Opolskim. Podium zamyka Jagoda Okła grająca z Jankiem Gryko.

Od wspólnego przywitania , wspólnej rogrzewki ogólnej, losowania par i przejście do rozgrzewki w parach rozpoczęła się siatkarska przygoda najmłodszych roczników grających w minisiatkówce w kat."dwójki".  Połączenie w pary mieszane, spowodowało przede wszystkich zmobilizowanie się zarówno dziewcząt jak i chłopców w czasie gier. Od razu widać było, cechy osobowościowe świadczące o umiejętnościach budowania i współpracy w zespołach, wzajemny doping, wpółpracę  w najmniejszych zespołach dwójkowych.  Zaskakującym był poziom gier. Rodzice pomagający przy organizacji turnieju byli pod wrażeniem umiejętności swoich pociech. 

Zaproponowana forma rywalizacji, bardzo się podobała wszystkim. Miał on aspekt również wychowawczy.  Dwójki podzielone były na dwie grupy : Ai B. Grupę A wygrała para Lena Filipowicz- Dawid Opolski, natomiast w grupie B bezapelacyjnie królowała para Basia Witkowska  - Michał Ruszkowski.  Gra na "krzyże " w II częsci turnieju wyłonił finalistów oraz ustalił końcową klasyfikację turniejową.  Po wyłonieniu zwyciężców wręczono wszystkim dwójkom nagrody ufundowane przez sponsora klubowego DHL.  Podziękowano również małym sędzinom malutnimi upominkami.  

Na koniec turnieju została rozegrna rywalizacja płci. Dwójki chłopięce grały na dziewczęce. Dla trenerki styl i jakośc gry była potwierdzeniem rosnących z treningu na trening umiejętności siatkarskich. Propozycja organizacji tego typu rywalizacji w przyszłości spotkała się z pozytywnym odzewem zarówno dzieci jak i rodziców wspomagających przeprowadzony turniej. Do tematu wracamy po Nowym Roku !!! 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Basia Witkowska - Michał Ruszkowski

II miejsce : Lena Filipowicz - Dawid Opolski

III miejce: Jagoda Okła - Janek Gryko

IV miejsce: Iga Dąbrowska  - Aleksander Tkacz

V miejse: Karolina Michalska - Patryk Kuliński

VI miejsce: Lena Łukasiewicz - Michał Wirtek

VII miejsce: Lena Malinowska  - Adam Kucharski

VIII miejsce: Zosia Knop - Krystian Sobczak

Serdeczne podziękowania składam Rodzicom dzieci, pomagającym w turnieju i oczywiście liczymy , że częściej będziemy sie spotykali na hali sportowej towarzysząc rywalizacji najmłodszym. 

Małgorzata Dzido

Fotogaleria: https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.3778410992217768/3778405002218367/

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry