Cenne zwycięstwo w meczu na szczycie juniorów MOS Wola z Metrem Warszawa

W rozgrywanym meczu na szczycie, w którym spotkała się pierwsza i druga drużyna tabeli rozgrywek mazowieckiej I ligi, bardzo cenne zwycięstwo odnieśli nasi siatkarze, rewanżując się drużynie Metra za porażkę w I rundzie (0:3). W hali MOS Wola po dobrej grze zawodnicy prowadzeni przez trenera Jackowicza odnoszą zwycięstwo w trzech setach. Dzięki wygranej nasi juniorzy kończą fazę zasadniczą na drugim miejscu.

Ten trudny mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, bowiem w pierwszym secie, przy skutecznej zagrywce Gomułki oraz dobrej postawie pozostałych zawodników w grze na siatce, objęliśmy szybko prowadzenie. W dalszej fazie seta nasza drużyna grając bardzo cierpliwie, utrzymywała tę przewagę, pomimo licznych prób jej zniwelowania przez zawodników Metra. Pierwszą partię wygrywamy do 18.

Utrzymując rytm gry z pierwszego seta równie efektownie Wolscy siatkarze rozpoczęli kolejny fragment meczu. Skuteczne zagrania Gomułki i Buczka stawiały nasz zespół w lepszej sytuacji i pozwoliły uzyskać kilka punktów przewagi. Końcówka seta przebiegła ponownie pod dyktando naszej ekipy, która wygrała tę partię do 19.

W trzecim secie gra wyglądała lepiej, niż kilkanaście minut wcześniej, przeciwnicy byli w stanie utrzymać tempo w początkowej fazie seta. Jak się okazało, do czasu, bowiem nasi zawodnicy szybko powrócili do dobrej dyspozycji, po raz kolejny notując kilkupunktową przewagę. Od tego momentu pewna i skuteczna gra po naszej stronie. Wygrywamy 25:19 i cały mecz 3:0.

MOS Wola I Warszawa - KS Metro I Warszawa 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)

Skład MOS Wola: Buczek (kapitan), Gomułka, Jakóbczak, Szlęzak, Marcinkiewicz, Pawlak, Pieńkowski, Cholewiński, Kulesza (libero), Bulira (libero), Biernacki, Brysiak, Krysiński, Kurowski.