Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika w trzech setach przegrali wyjazdowe spotkanie z SMSem Spała

Nasi siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz i objęli wysokie prowadzenie w pierwszej partii. Jednak później ich gra załamała się. Nie radzili sobie z przyjęciem trudnych zagrywek gospodarzy i ostatecznie ulegli w grze na przewagi. W kolejnych partiach, mimo zmian przeprowadzonych przez trenera nasz zespół nie potrafił wrócić do swojej dobrej gry z początku spotkania.

O meczu i przyczynach porażki opowiedzieli trener Krzysztof Wójcik, Piotr Szlęzak i Adam Antoński.

Trener Krzysztof Wójcik: Mecz rozpoczął się dla nas dobrze, prowadziliśmy 15:9 w pierwszym secie. I gdy wydawało się, że mamy tego seta pod kontrolą, zespół gospodarzy zdobył kilka punktów w jednym ustawieniu, a potem wygrał końcówkę na przewagi. Niestety, nasza reakcja na te wydarzenia nie była odpowiednia, nie wróciliśmy do walki i o to możemy mieć do siebie pretensje. Pozwoliliśmy młodzieży się rozpędzić, grali naprawdę dobrą siatkówkę i zasłużenie wygrali.

Piotr Szlęzak: Mecz w Spale był bardzo ciężki. Mimo świetnego wejścia w mecz i przewagi sześciopunktowej, po jednej serii zawodnika ze Spały straciliśmy zapał i naszą grę. Na pewno przed meczem z Wyszkowem postaramy się to poprawić i będziemy walczyć o 3 punkty w następnym meczu.

Adam Antoński: Wczorajszego meczu ze Spałą nie możemy zaliczyć do udanych. Patrząc na statystyki przegraliśmy prawie w każdym możliwym siatkarskim elemencie. Wiedzieliśmy, że dysponują bardzo dobrą zagrywką i blokiem, co pokazali u siebie na hali. Ale takie mecze też się zdarzają i trzeba z nich wyciągnąć jak najwięcej lekcji. Na następnym meczu z Wyszkowem pokażemy, że stać nas na więcej. Cieszę się, że dostałem wczoraj szansę na pokazanie się w trzecim secie. Czuję, że do optymalnej formy jeszcze trochę mi brakuje, ale robię wszystko, żeby szybko wrócić.

SMS PZPS SPAŁA II - MOS WOLA TRAMWAJE WARSZAWSKIE 3:0 (26:24, 25:16, 25:12)

Skład MOSu: Kajetan Iszczuk, Bartosz Gomułka, Piotr Szlęzak, Grzegorz Pacholczak (K), Kamil Leliwa, Brian Malangiewicz i Dawid Bulira (L) oraz Jakub Buczek, Adam Antoński, Damian Gościański, Karol Kubisz