ZŁOTY set dla kadetki II MOS WOLA Victoria Lubowidz.

Siatkarskie widowisko na wysokim poziomie odbyło się dzisiaj w hali przy Deotymy a w roli głównej MOS WOLA Victoria Lubowidz - MUKS Krótka Mysiadło. Przypomnijmy , w pierwszym z dwumeczu wygrały w tie breaku przeciwniczki. Dzisiejsze spotkanie wygrywają siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz 3-2. Mecz w ramach play - off rozstrzygnął ZŁOTY SET.

Siatkarki obydwu zespołów rozpoczęły od wysokiego C. Gra punkt za punkt , z wieloma niezwykłymi akcjami. Siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz pomimo, że były młodsze od swoich rywalek, niczym nie ustępowały na parkiecie. W secie wygrała chłodniejsza, wyrachowana głowa siatkarek z Mysiadła.

W drugiej odsłonie obraz gry podobny. Udało się co prawda w połowie seta wypracować 3 punktową przewagę przez podopieczne duetu Krukowski - Kubkowski, ale zbliżając się do 20 punktów przewaga stopniała a przeciwniczki nawet wyszły na prowadzenie (22-23). Znowu sytuacje boiskowe sprzyjały rywalkom. Ulegamy w secie drugim do 23.

W trzeciej odsłonie tempo gry pozornie spadło. Siatkarki z Mysiadła bacznie obserwowały nasze boisko i wykorzystywały każdą lukę, by skierować tam piłkę, nasze siatkarki walecznie wyrywały każdy punkt . Do połowy seta równowaga, ale w drugiej połowie obejmujemy prowadzenie 20-18 i dowozimy zwycięski wynik do końca (25:22)

Nahoryzoncie czwarty set i potrzeba wygrania, by walczyć w tie breaku a potem o "złoty set"

Od samego poczatku przyjmujemy inicjatywę na boisku (10-8). W końcówce czujemy oddech rywalek na plecach (22-20)(22-21)(23-21)(24-21)(24-22). Ostatecznie i ten set zapisujemy na swoje konto.

Dobrze zespół MWVL wchodzi w ważny tie break (2-1)(4-1). Sytuację próbuje ratować trenerka Mysiadła biorąc czas dla drużyny. Po przerwie dalej gramy na fali (4-2)(6-2)(9-4). Ponownie czas dla rywalek. Zmianę boisk wykonujemy przy stanie (8-4). Czas ponownie dla zepołu bierze trenerka przeciwniczek (9-4). Po nim mamy mały przestój a rywalki odrabiają straty (10-5)(11-8). Tym razem reaguje trener Krukowski. Zdobywamy kolejno 4 pkt i kończymy set piąty 15:8.

Piętnasto minutowa przerwa. Jedne z siatkarek w izolowaniu próbowały zebrać siłę i koncentrację na "złoty set", inne radośnie oddawały się pogawędkom. Ostatnia motywacja trenera Krukowskiego i gramy.

Wchodzimy nie najlepiej. Mamy kłopot z przyjęciem zagrywki Kott (1-6). Widać przewagę rywalek z Mysiadła. Stronę zmieniamy tym razem przy prowadzeniu przeciwniczek (4-8). Od tego momentu jakby z włączonym tylnym biegiem odrabiamy straty (5-9) (9-9) obejmując jednopunktowe prowadzenie  (10-9). Do stanu 12-12 ciągle punkt za punkt. Końcówka sprzyja nam. Błędy własne siatkarek z Mysiadła pozwalają nam zakończyć "złotego seta" zwycięsko. Siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz wygrywają ZŁOTEGO SETA (15:13), wygrywają z półfinalistkami Mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu, wygrywają ze starszymi kadetkami MUKS Krótka Mysiadło.

Rośnie nam nowe pokolenie siatkarek z turbodoładowaniem. Dawka siatkówki dzisiejszej zaspokoiłaby nie jednego konesera, wrażenie robiła na boisku Maja Daca, która zaprzeczała prawom przyciągania ziemskiego. Jej lot nad siatką i ataki sprawiały wrażenie delikatnego muśnięcia piłki a kończyly się błyskawicą uderzajcą w parkiet. Brawa dla wszystkich dziewcząt, atmosfera zespołu i samodoping stworzyły naprawdę wielkie siatkarskie widowisko.

MOS WOLA Victoria Lubowidz - MUKS Krótka Mysiadło 3-2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:8)

ZŁOTY SET (15:13)

Sklad zespołu MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz J., Kiszelewska D., Wyszkowska K., Jackiewicz Z., Bartosiewicz A., Czajkowska Z., Daca M., Wydmańska M., Buczyńska M., Zielińska O., Jaroń O., Gajewska K., Serdak N.(L), Salbert J.(L)

Trenerzy: Krukowski R.,Kubkowski A., Bartosiewicz B.