Drugi zespół juniorów przegrywa mecz po walce i tie-breaku z MKS MDK Warszawa

Całe spotkanie, choć przegrane przez naszych młodszych juniorów, mogło się podobać. Wiele wymian, spektakularnych obron, akcji ofensywnych, a także walki po obu stronach siatki. Niestety nasi juniorzy mimo prowadzenia w setach 2:1 ostatecznie przegrali mecz 2:3.

Pierwszy set należał do naszej drużyny, wolscy siatkarze od początku seta wyszli na prowadzenie, dzięki skutecznej grze w ataku. Ekipa prowadzona przez trenera Adama Nowika nie chciała oddać nawet na chwilę prowadzenia w secie. Po wyrównanej i emocjonującej końcówce nasi zawodnicy odnoszą zwycięstwo 26:24.

W drugiej odsłonie od początku wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, niestety dobry okres gry w polu serwisowym w połowie seta pozwolił przeciwnikom uzyskać kilka punktów przewagi. To wyraźnie dodało rywalom wiary w siebie. Przegrywamy drugiego seta 23:25.

W trzecim secie nasi juniorzy zebrali się w sobie i zaczęli grać jak z nut. W naszej grze wychodziło wszystko, natomiast przeciwnicy byli bezradni. Duży wpływ na to miał znakomicie działający serwis. Wolscy siatkarze wygrali 25:19.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia naszego zespołu.  Podopieczni trenera Nowika uzyskali dwupunktową przewagę, po bardzo dobrych zagrywkach Ziółkowskiego. W połowie seta po czasie o który poprosił trener przeciwników, zawodnicy MDK zniwelowali stratę. Do samej końcówki seta obie drużyny wymierzały sobie skuteczne ciosy – raz jedni, raz drudzy. Ostatecznie górą byli siatkarze MDK (23:25).

O losach spotkania miał zadecydować tie-break. Niestety, piąty set należał do przeciwników, którzy od początku utrzymywali bezpieczny dystans, wygrywając zdecydowanie do 9.

MOS Wola II Warszawa - MKS MDK Warszawa 2:3 (26:24, 23:25, 25:19, 23:25, 9:15)

Skład MOS Wola: Piotr Krajewski, Jędrzej Ziółkowski, Wiktor Wojciechowski, Bartosz Bagiński, Krystian Bartczak, Michał Popielski, Szymon Jachowski (libero), Marcin Srokosz, Maks Witkowski

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa