MOS WOLA Warszawa

20.04.2024, 07:29

Juniorzy MOS Wola po dobrym meczu wygrywają z Czarnymi Radom

W środę w rewanżowym meczu w Mazowieckiej I Lidze Juniorów, zawodnicy z Woli pokonali na własnym parkiecie RCS Czarnych Radom 3:1.

Początek tego spotkania mógł ucieszyć, ponieważ podopieczni trenera Jackowicza rozpoczęli z animuszem i szybko objęli prowadzenie. Głównie za sprawą dobrej gry blokiem. Siatkarze z Woli mieli lepszy pomysł na rozgrywanie akcji, byli bardziej precyzyjni i dbali o każdy szczegół. Dowodem tego, wysokie prowadzenie 16:10. Przewagę wypracowaną na przestrzeni seta nasi zawodnicy„dowieźli” do końca, wygrywając inauguracyjną partię 25:11.

W drugim secie ponownie od początku lepsza gra naszego zespołu. Szybko przejęliśmy inicjatywę w grze. Pomocna była w tym mocna zagrywka i wiele akcji skończonych na skrzydłach. Podobnie jak w secie pierwszym uzyskaną przewagę w początkowej fazie, doprowadzamy do końca wygrywając 25:17.

To, co naszym zawodnikom wychodziło w pierwszych dwóch odsłonach, w trzeciej przestało. Przeciwnicy pokazali w tym secie więcej ognia w swojej grze, zaczęli grać odważniej, a także skuteczniej. Nasi juniorzy próbowali dotrzymać im tempa (18:20), ale ostatecznie to przeciwnicy, wygrali tę odsłonę 25:21.

Czwarta partia choć początkowo wyrównana z biegiem minut ponownie należała do gospodarzy. Siatkarze MOS-u skutecznie wykorzystywali błędy zawodników z Radomia co przyniosło kilkupunktową przewagę od początku, którą ostatecznie nasi siatkarze utrzymali do końca seta. Wygrywamy 25:15 i cały mecz 3:1.

MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 3:1 (25:11, 25:17, 21:25, 25:15)

Skład MOS Wola: Buczek J. (kapitan), Jakóbczak K., Szlęzak P., Gomułka B., Marcinkiewicz R., Biernacki M., Pieńkowski M., Brysiak M., Kurowski J., Olszewski P., Cholewiński J., Krysiński H., Kulesza M. (libero), Bulira D. (libero).

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa