Bez punktów wrócili z Grodziska Mazowieckiego siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie

Niestety, lepsi w trzech setach byli zawodnicy miejscowej Sparty.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli gospodarze blokując Jakuba Buczka, ale już w kolejnej akcji nasz przyjmujący bez problemów wykończył atak. Po zagrywce Kamila Leliwy w aut, po drugiej stronie siatki pomylił się w polu serwisowym doświadczony Grzegorz Szumielewicz. Następnie Brian Malangiewicz i Buczek zablokowali Łukasza Zugaja. Po chwili punktował ze skrzydła Mateusz Grodzicki. Po błędach Spartan na dwupunktowe prowadzenie wyszli nasi siatkarze (4:6). Po krótkim okresie wyrównanej gry dwa błędy w ataku popełnił Bartosz Gomułka i na tablicy wyników pojawił się remis. Chwilę później nasi siatkarze znowu mieli dwupunktową przewagę. Niestety, gospodarze zablokowali Buczka, potem Gomułkę a do tego Damian Gościański z drugiej piłki zaatakował w aut i to podopieczni trenera Tomasza Rosy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Trzy kolejne punkty MOS Wola zapisał na swoim koncie, ale Spartanie wrzucili wyższy bieg i zbudowali kilkupunktową przewagę (18:15). Trener Krzysztof Wójcik przywołał do siebie swoich graczy. Po czasie asem serwisowym popisał się Grodzicki. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Grzegorz Pacholczak, a potem dwa asy posłał Gomułka (19:18) i tym razem to szkoleniowiec gospodarzy poprosił o przerwę. Po niej Zugaj atomowym atakiem zakończył długą, wyczerpującą wymianę. Trener Wójcik zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Kajetan Iszczuk i Paweł Sęk. Natomiast w drużynie z Grodziska Mazowieckiego na zagrywkę wszedł Ireneusz Zych. Chwilę później gospodarze zablokowali atak Pacholczaka, a trener Wójcik skorzystał z drugiej przerwy na żądanie. Po powrocie na parkiet Zych posłał asa serwisowego. Nasi siatkarze nie składali broni i chwilę później Pacholczak zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Niestety, przy kolejnym serwisie pomylił się. Seta błędem w ataku zakończył Buczek.

Początek drugiej partii był wyrównany do momentu, w którym w polu serwisowym stanął Zugaj. Atakujący gospodarzy najpierw ustrzelił Buczka, potem Pacholczaka a na koniec Dawida Bulirę. Wyprowadził swoją drużynę na czteropunktowe prowadzenie. Po krótkiej grze punkt za punkt Warszawianie dwukrotnie zablokowali rywali. Po błędzie Zugaja w ataku strata naszych siatkarzy wynosiła już tylko jeden punkt. Niestety świetna dyspozycja podopiecznych trenera Rosy na zagrywce i dotknięcie siatki po stronie Wolan spowodowały, że rywal znowu nam "odjechał". Trener Wójcik poprosił o czas, a następnie na boisku pojawił się Kamil Kubeł w miejsce Buczka. Niestety, Grodzicki od razu posłał piłkę w jego stronę, a Kubeł popełnił błąd w przyjęciu. Kiedy sędzia odgwizdał Gościańskiemu błąd podwójnego odbicia, nasz szkoleniowiec zdecydował się na zmianę na pozycji rozgrywającego (20:14). Nasi siatkarze rzucili się jeszcze do odrabiania strat. Po asie serwisowym Iszczuka i błędzie w ataku Grodzickiego ta różnica wynosiła tylko dwa punkty. Przy stanie 24:22 trener Rosa poprosił o przerwę, po której Gomułka i Leliwa zablokowali Grodzickiego. Niestety, w następnej akcji pomylił się Malangiewicz.

Początek trzeciego seta należał do naszej drużyny (1:3, 5:7). Niestety, po błędzie na zagrywce Gomułki i skutecznym ataku Szumielewicza na tablicy wyników pojawił się remis. Od tej pory toczyła się gra punkt za punkt. W pewnym momencie Spartanie zablokowali atak Gomułki i wyszli na prowadzenie. Kilka akcji później ta przewaga wynosiła dwa punkty i trener Wójcik przywołał swoich zawodników na rozmowę. Po przerwie atomowym atakiem popisał się Gomułka, ale chwilę później serwując umieścił piłkę w siatce. Do tego doszedł autowy atak Szlęzaka i nasz zespół tracił trzy punkty do gospodarzy. Kiedy po skutecznym ataku Szumielewicza, Szlęzak posłał piłkę w aut trener Wójcik ponownie poprosił o czas. Po nim dokonał zmiany i Szlęzaka zastąpił Pacholczak. Niewiele to pomogło, bo ani Pacholczak ani Kubeł nie mogli się przebić przez blok Sparty i rywale powiększali przewagę (22:16). W końcówce jeszcze Kubeł zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w secie i całym meczu.

UKS SPARTA GRODZISK MAZOWIECKI - MOS WOLA TRAMWAJE WARSZAWSKIE 0:3 (25:21, 25:23, 25:20)

Skład MOSu: Damian Gościański, Bartosz Gomułka, Grzegorz Pacholczak, Jakub Buczek, Brian Malangiewicz, Kamil Leliwa, Dawid Bulira (L) oraz Kacper Kulesza (L), Kajetan Iszczuk, Paweł Sęk, Kamil Kubeł, Piotr Szlęzak, Michał Kulesza