MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 22:47

Siatkarze MOS WOLA dopisują kolejne 3 pkt w I mazowieckiej lidze kadetów.

51 minut potrzebowali podopieczni trenera Kellera aby rozstrzygnąć dzisiejszy pojedynek z Olimp Ostrołęka na swoją korzyć . UMKS MOS Wola Warszawa - UKS Olimp Ostrołęka 3-0 (25:19, 25:20, 25:12)

Zespół trenera Kellera wchodzi pewnie w pierwszy set obejmując kilkupunktowe prowadzenie na początku gry. Przewaga Mosowiaków topniejew połowie partii, ale to siatkarze z Rogalińskiej kontrolując grę z jedno - dwu puktowym prowadzeniem , czując oddech rywali na plecach kończą partię jako pierwsi.

Przeciwnicy rozwijają swoje siatkarskie skrzydła w drugiej partii. Obejmuja prowadzenie w początkowej części II seta, które tracą zbliżając sie do połowy gry w tej odłonie. Kadeci z Woli doprowadzają do remisu po 10, a następnie wypracowują ponownie przewagę powiekszając z każdą akcją na siatce. Na boisku wyróżnia się  libero, które ze stoickim spokojem zbiera przychodzace piłki a następnie pozwala na rozpoczęcie szarży w wykonaniu Stasia Chacińskiego i Janka Lizińczyka. Do końca kontolują kadeci MOSu grę wygrywając partię do 20.

W trzeciej odsłonie to pokaz siatkarskich umiejętności zespołu warszawskiego. Od 9-2 , poprzez 12-4 , 20-7 do 25- 12. Trener Keller w trzecim secie  dał pograć wszystkim zawodnikom. . Miło sie patrzyło na dwa orły MOSu na prawym i lewym skrzydle , które na zmianę zawisały nad siatką i bezlitośnie kierowali piłki w parkiet przeciwników.

Całe spotkanie kadeci MOS wygrywają w 3 setach, a do ogólnej tabeli dopisują kolejne 3 pkt.  Mając dwa mecze mniej niż Metro zajmujemy drugie miejsce, ale i ten element  napewno zostanie poprawiony.

Skład kadetów MOS WOLA: Chaciński S., Wrzosek M., Kobyliński M., Taczała M., Lizińczyk J, Budzyń D., Kuliński P., Gołębiewski K., Skrzydło I., Kuchta I.

Trener: Tomasz Keller