Nocne wygrywanie kadetek MOS WOLA

Kadetki MOS WOLA pokonują 3-1 NIKE Ostrołęka na swoim wieczornym parkiecie.

Frekwencja siatkarek w zespole MOSu wprowadziła nutę niepewności do dzisiejszej gry. Trener jak to określił wprowadził wymuszony plan B, przeorganizowanie zawodniczek na boisku, minimalistyczna ławka rezerwowych nie dawała zbyt wielkiego pola manewru. A jednak dziewczęta stanęły na wysokości postawionego im zadania , dopingując się w trudnych momentach gry.

Siatkarki z Woli rozpoczęły grę w skupieniu, grając spokojnie i czujnie wykorzystując nadarzające się okazje do zdobycia punktów (6-1)(9-7). Jednocześnie w początkowej fazie gry oddały aż 5 pkt po zepsutych zagrywkach. Serię nieudanych zagrywek przełamała Natalia Niedzińska przy stanie 13-8. Siatkarki MOS WOLA grały swoją piłkę i spokojnie dowiozły wynik do końca pokonując rywalki 25-20.

W drugiej odsłonie mogliśmy oglądać kilka ładnych ataków Roskowskiej i Niedzińskiej oraz Bazgi. Przeciwniczki ożywiły się w środkowej partii i od stanu 9-9 grały na remi (10-10)(12-12)(13-13)(14-14). Set wyrównany i rywali objęły jedno punktowe prowadzenie pierwszy raz w meczu 17-18. Bazga doprowadza do remisu a w końcówce można było obejrzeć długie wymiany piłek i walkę o każdy następny punkt. Kończymy seta 25-21 atakiem po bloku rywalek.

Liczyliśmy na podobny przebieg trzeciej odsłony, niestety dziewczęta z Rogalińskiej popełniały seriami błędy własne , natomiast przeciwniczki złapały wiatr w żagle i od remisu 12-12 szybko zrobiło się 12-18. Pomimo wewnętrznej mobilizacji w zespole MOSu , to rywalki niesione na fali kolejnych punktowych akcji skończyły seta trzeciego 19-25.

W czwartej partii widać było , że kadetki trenera Miecznikowskiego zostawiły za soba nie udany set i pokazały ducha walki. I tak jak w pierwszym secie zagrały na swoim dobrym poziomie pokonując 25 do 19 kadetki z Ostrołęki.

Wygrywamy 3-1 i dopisujemy kolejne punkty do ogólnej punktacji w lidze mazowieckiej .

UMKS MOS WOLA Warszawa – OTPS NIKE Ostrołęka 3-1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:19)

Skład zespołu MOS WOLA: Turska P., Obroślińska A., Ciupak Z., Rostkowska J., Bazga A., Niedzińska N., Chrostek A., Budasz L., Kozicka N.,

Trener: Miecznikowski J.