Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Turniej rozstawieniowy młodziczek. MOS Wola i UKS Atena w I lidze

Dwadzieścia cztery drużyny wzięły udział w niedzielę w decydującym dniu turnieju rozstawieniowego młodziczek. W sześciu grupach rywalizowało osiem stołecznych zespołów. Marcin Kalicki - Informator Stolicy

W grupie A świetnie zaprezentowały się siatkarki MOS Wola Victoria Lubowidz. Podopieczne trenerów Radosława Krukowskiego i Artura Kubkowskiego zagrały znakomite zawody pokonując bez straty seta kolejno: Akademię Talentów Tomasza Wójtowicza, Jokera Kozienice i MUKS Volley Płock. Młode siatkarki z Woli zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie. Warszawianki zagrały w składzie: J. Bartosiewicz, D. Kiszelewska, K. Wyszkowska, Z. Jackiewicz, A. Bartosiewicz, Z. Czajkowska, M. Daca, M. Wydmańska, G. Szkaradek, M. Buczyńska, O. Zielińska, O. Jaroń, N. Serdak, J. Salbert.

W grupie B rywalizowały dwie stołeczne ekipy: UKS Plas i KS Saska. Obydwa zespoły decydujący dzień turnieju rozpoczęły od porażki. Następnie Saska pokonała NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, zaś UKS Plas uległ pierwszej drużynie GLKS Nadarzyn. Ostatnie spotkanie to derby stolicy. Dzięki wygranej 25:19 i 25:7 młode siatkarki Saskiej zajęły drugie miejsce w grupie, zaś Plas skończył rywalizację na czwartej pozycji.

W grupie C rywalizował drugi zespół KS Metro Warszawa. Ursynowianki z trzema porażkami na koncie zajęły czwartą lokatę. Zacięta rywalizacja toczyła się w grupie D, gdzie o pierwszym miejscu zdecydowało zaledwie siedem punktów. Dwie wygrane i jedną porażkę miały na koncie: UMKS MOS Wola II Warszawa, BETA Błonie i LTS Legionovia I Legionowo. Lepszą różnicę w setach miały zawodniczki z Błonia, na drugim miejscu uplasowały się warszawianki, a trzecia była Legionovia. Drużyna UMKS MOS Wola II zagrała w składzie: N. Ornoch, Z. Zielińska, Z. Skwarska, M. Kaczmarzyk, A. Dorywalska, O. Ziabska, N. Fraczkowska, O. Chyska, A. Kulik, A. Majcher, W. Wikbold, Z. Kozicka, M. Kolak, K. Sidwa.

- Był to pierwszy turniej dla mojego zespołu, w którym dziewczęta z meczu na mecz grały coraz lepiej, a w ostatnim spotkaniu z LTS-em wzniosły się na szczyty możliwości. Żartuje, że Iga Świątek je zainspirowała do takiej gry. Przegraliśmy siedmioma małymi punktami I ligę z Beta Błonie. Czeka nas mnóstwo pracy. Mam nadzieję, że dostaniemy pozytywnego kopa do treningów – powiedział Janusz Patriak, trener UMKS MOS Wola II Warszawa.

Dwie najlepsze drużyny z grupy E to zespoły ze stolicy. Komplet zwycięstw zanotowała drużyna UKS Atena I Warszawa. Na drugim miejscu po wygranej z Radomką Radom i rozgromieniu LKS Wrzosu Międzyborów uplasowały się zawodniczki MUKS Sparty Warszawa. W ostatniej grupie dzielnie walczył pierwszy zespół Metra. Wygrana w spotkaniach z UKS Olimp Tłuszcz i UKS Trójką Kobyłka, w trzecim spotkaniu ursynowianki uległy OTPS Nike I Ostrołęka 0:2 i zajęły drugie miejsce w grupie.

W sobotę rywalizację zakończyła trzecie drużyna UMKS MOS Wola. Zespół z rocznika 2008 pod czujnym okiem trener Katarzyny Kowalskiej dopiero zaczyna swoją przygodę z siatkówką sześcioosobową. Mimo to po porażce z BETA Błonie Wolanki wygrały z Irzykiem 2:0. Najmłodszy zespół MOS-u zagrał w składzie: M. Kulka, M. Wydmańska, N. Peterlik, I. Wysocka, A. Gulbinowicz, Z. Kazuro, Z. Kałkowska, J. Korneluk, A. Wiciak, A. Zając.

W I lidze w nadchodzącym sezonie zagrają: MOS WOLA Victoria Lubowidz, GLKS Nadarzyn, MUKS Krótka I Mysiadło, BETA Błonie, UKS Atena Warszawa i OTPS Nike I Ostrołęka. Do ryzgrywek II ligi przystąpią: MUKS Volley Płock, KS Saska Warszawa, UKS Polonez Wyszków, UMKS MOS Wola II Warszawa, MUKS Sparta Warszawa, KS Metro I Warszawa. Pozostałe zespoły rywalizowały będą w niższych ligach.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry