MOS WOLA Warszawa

24.04.2024, 02:55

Podopieczni trenera Marcina Jackowicza przegrywają z MKS MDK Warszawa

Po pewnym zwycięstwie w czwartek z Czarnymi Radom dzisiaj nasi juniorzy podejmowali w hali MOS Wola zespół MKS MDK Warszawa. Tym razem lepiej zagrali przeciwnicy odnosząc zwycięstwo 3:1.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Rozgrywający posyłali dobre piłki, więc ciekawie oglądało się wydarzenia na boisku. Żadna z drużyn długo nie potrafiła wypracować sobie choćby dwupunktowej przewagi. Skuteczny atak w kontrze Pawlaka i dopiero wtedy nasi juniorzy prowadzili 14:12. Zawodnicy MOS-u skutecznie obijali blok przeciwników i chwilę później zaliczka wzrosła do trzech "oczek" (17:14). Z biegiem czasu gra ponownie się wyrównała. W decydującą fazę pierwszego seta obie ekipy wkroczyły z tą samą liczbą punktów (20:20). Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrali zawodnicy MDK-u odnosząc zwycięstwo do 27.

Otwarcie drugiej odsłony było zdecydowanie na korzyść MDK. Nasi juniorzy mieli kłopoty z atakami, a przeciwnicy tylko się nakręcali. Drugi set przebiegał pod dyktando gości, którzy bez większych problemów dowieźli zwycięstwo do samego końca, wygrywając do 17.

Trzecią odsłonę meczu tym razem lepiej rozpoczynają nasi zawodnicy. Na tablicy wyników utrzymywał się rezultat korzystny dla ekipy trenera Jackowicza (8:4). Gramy skutecznie w ataku, natomiast przeciwnicy zaczynają popełniać coraz więcej błędów. W końcówce pewna gra Pawlaka w ataku daje nam zwycięstwo do 21.

Czwarta partia zaczęła się od skutecznej gry gości i kilku nieudanych akcji MOS-u. Słabszy okres gry w połowie partii naszego zespołu sprawił, że nie mogliśmy już w żaden sposób podnieść się i powalczyć z coraz swobodniej grającym przeciwnikiem. Goście grali szybciej i dokładniej, robili znacznie mniej błędów własnych, ostatecznie wygrywając czwartą partię do 18 i cały mecz 3:1.

MOS Wola Warszawa - MKS MDK Warszawa 1:3 (27:29, 17:25, 25:21, 18:25)

Skład MOS Wola: Marcinkiewicz R., Pawlak K., Biernacki M., Pieńkowski M., Brysiak M., Jakóbczak K. (kapitan), Kurowski J., Olszewski M., Cholewiński J., Krysiński H., Kulesza M. (libero), Dąbrowski (libero)

Przedstawiamy najciekawsze akcje z meczu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=mSDC-hCDAdE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1qNB3HcX5UAdfpo0zCmAur1Yg9QHP5U8tCqW5MCvSu3L8-H_D1WFhoTkQ