Na takie emocje czekaliśmy!

Wysoki poziom emocji na boisku, punkty wydzierane po zaciętej walce – jednym słowem : mecz na który czekaliśmy a zakończenie o jakim po cichu marzyliśmy …. Wygrana 3-1 kadetek trenera Miecznikowskiego z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Trudny mecz...to najczęstsze sformułowania przedmeczowe wszystkich, którzy żyli dzisiejszą potyczką z kadetkami trenera Tulima. Udzielił się ten stres siatkarkom MOS WOLA. Wyszły z dużym napięciem na parkiet, a konsekwencje tego widać było w pierwszym secie. Zaczęło się od drobnych błędów : minimalnie autowych piłek, nieczystych zagrywek i całej plejady nieudanych zagrywek . Inicjatywę przejęły na boisku rywalki , które powiększały przewagę punktową (3-5) (7:10) (8:14) (10-15)(13-17). Nie wystarczały ataki Kali czy Bazgi. W set wkradały się regularnie błędy , kontrowersyjne decyzje sędziów nie pomagały. O tym secie po prostu należy zapomnieć . Ulegamy 17-25.

W drugiej odsłonie po wyrównanym początku obejmujemy prowadzenie dwupunktowe (9-7). widać , że zespól MOSu łapie swój rytm, gra na dużym skupieniu . Zagrywka Rostkowskiej wreszcie spełnia swoje zadanie i odskakujemy na 5 punktów (12-7). Rywalki nie odpuszczają a nasza była siatkarka Kasia Mazurek a obecnie grająca po przeciwnej stronie niejednokrotnie minimalizuje nasze prowadzenie. Podopieczne trenera Miecznikowskiego do końca drugiego seta nie odpuszczają i pokonują przeciwniczki do 18.

Trzeci set to gra Mosowianek na wysokim akordzie. Bardzo dobra praca naszej libero, która rozpoczyna każdą akcję, a po chwili nasze atakujące kończące skutecznie piłki. Nie inaczej było po drugiej stronie siatki, toteż byliśmy świadkami długich wymian piłki, które częściej kończy nasz zespół. Seta wygrywamy do 14.

Czwarta odsłona, najbardziej wyrównana również pada łupem naszego zespołu. To set Bazgi i Rostkowskiej. Podopieczne trenera Miecznikowskiego od początku przejęły inicjatywę(9-5)((15-10)(17-10)(18-13)(22-17)Po błędzie NOSiRu zdobywamy 23 punkt i czujemy zbliżające się zwycięstwo (23-18). 24 punkt ponownie zdobywa Bazga a kończy całe spotkanie Rostkowska (25:19). Na uznanie zasługuje dzisiaj Kozicka N, która wyciągała mnóstwo bardzo trudnych piłek po ataku rywalek. Gratulacje dla całego zespołu , pokazały dzisiaj pazura siatkarskiego i potwierdzają, iż będą trudnym rywalem w tym sezonie.

Wygrywamy 3-1 w naprawdę dobrym stylu.

Skład zespołu kadetek MOS WOLA: Obroślińska A., Ciupak Z., Kabala P., Rączka A., Bazga A., Dalach A., Malinowska A., Cybulska B., Rostkowska J., Chrostek A., Budasz L., Dalach W., Kozicka N.

Trenerzy: Jakub Miecznikowski, Stanisław Lizińczyk

UMKS MOS WOLA Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3-1 (17-25)(25:18)(25:14)(25:19)

Specjalne podziękowania dla nadwornego fotografa MOSu, którym dzisiaj były: Zuzia i Pati.