Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drugie zwycięstwo siatkarek UMKS MOS Wola

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa po wygranej w derbach stolicy z KS Metro tym razem pokonały w rozgrywkach Mazowieckiej I Ligi MUKS Radomkę Radom 3:1. Marcin Kalicki / Informator Stolicy/

Kadetki z Woli od początku meczu pokazały, że to one chcą wygrać to spotkanie, uzyskując kilkupunktową przewagę. Od stanu 8:4 z bardzo dobrej strony pokazał się duet Kabala – Rostkowska, dzięki czemu przewaga gospodyń zwiększyła się do dziesięciu punktów. W końcowej fazie tej części meczu podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego utrzymały wypracowaną przewagę i pewnie pokonały rywalki.

W drugiej partii warszawianki rozluźniły się co przełożyło się w efekcie na mniejszą koncentrację. Od początku do końca tego seta prowadziły siatkarki z Radomia doprowadzając do wyrównania. Podrażnione zawodniczki MOS-u poprawiły mankamenty z drugiej odsłony w dalszej części spotkania. Bardzo dobra gra całego zespołu przyniosła wygrane w dwóch kolejnych setach i całym meczu 3:1. - Zagrałyśmy naprawdę dobry mecz i mimo tego, że grałyśmy trzeci dzień z rzędu, każdy dał z siebie 100%. Dodatkowym utrudnieniem było też to, że nie miałyśmy całego składu, ale na szczęście nie przeszkodziło nam to w pokonaniu przeciwnika – mówi Lidia Budasz, libero wolskiego zespołu.

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Radomka Radom 3:1 (25:13, 19:25, 25:18, 25:14)

Stołeczna drużyna zagrała w składzie: Zuzanna Ciupak, Patrycja Kabala, Julia Rostowska, Alicja Rączka, Aleksandra Bazga, Aleksandra Dalach, Adrianna Malinowska, Amanda Chrostek, Anna Obroślińska, Nikola Kozicka, Lidia Budasz.

- W meczu z Radomiem można było zauważyć u nas dobre elementy siatkarskie lecz także dekoncentrację, która ujawniła się w drugiej partii spotkania. W pierwszym secie wszystko przebiegało po naszej myśli, wygrałyśmy zdecydowaną liczba punktów, lecz już w drugim secie zdekoncentrowałyśmy się i pozwoliłyśmy przeciwniczkom grać ich najlepsza grę i mimo prób gonienia wyniku seta przegrałyśmy. Lecz ten przegrany set zmotywował nas do lepszej gry i po nieudanym drugim secie wróciłyśmy na dobre tory i wygrałyśmy całe spotkanie 3:1. Bardzo cieszy nas druga już wygrana w lidze i liczymy na dalsze coraz lepsze mecze w naszym wykonaniu – powiedziała po meczu Julia Rostkowska, siatkarka UMKS MOS Wola.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry