MOS WOLA Warszawa

29.03.2024, 16:52

Siostrzany mecz juniorek MOS WOLA

Dzisiejszy mecz w ramach I ligi mazowieckiej bardziej miał charakter szkoleniowy. Zespół juniorek trenera Lizińczyka kontra mocno odmłodzony zespół poprowadzony przez trenera Miecznikowskiego. Wynik w zasadzie był przewidywalny, aczkolwiek młodsze koleżanki z boiska bez kompleksów pokazywały swój potencjał.

Juniorki I od samego poczatku objęły prowadzenie w 1 secie, sukcesywnie zwiększając różnicę punktową nad młodszym zespołem II. Od czasu do czasu byliśmy świadkami szybkiej ręki Julki Rostkowskiej czy ataku Ewy Kwiatkowskiej środkiem. Właśnie w końcowa część I partii należałą właśnie do Ewy, która zdobywała kolejne punkty zagrywką . Seta pierwszego starsze siatkarki MOS WOLA wygrały stosunkiem 25:10.

Drugi set młodszy zespół juniorek II rozpoczął w mocno odmłodzonym składzie (dziewczeta 2006) plus Alicja RAczka, która wzięła na siebie ciężar rozgrywania piłki. Trener Miecznikowski mocno rotował zespołem dajac możliwość zbierania doświadczenia parkietowego wszystkim zawodniczkom. Set drugi również padł łupem Juniorki I do 18.

W trzeciej odsłonie to  młodsze dziewczęta przejęły inicjatywę najpier grając na remisie  (5-5)(6-6)(7-7)(9-9) a następnie po efektiwnych ataku objęły prowadzenie(11-17).  Starsze koleżanki z boiska nie długo pozwoliły cieszyć się prowadzeniem przez podopieczne trenera Miecznikowskiego, doprowadzając do remisu po 19. I znowu inicjatywe przejęła Julka Rostkowska , która zdobyła 20, 23 pkt. Ostatecznie seta trzeciego juniorka I wygrała do 21 i całe spotkanie 3-0.

Skład juniorek I MOS WOLA:  Krupińska G., Kabala P., Rostkowska J., Bazga A., Obroślińska A., Kabala J., Malinowska P., Sawińska O., Dalach A., Kwiatkowska E., Czarnocka Z(L)., Kozicka N.(L)

Trener : Stanisłąw Lizińczyk

Skład juniorek II MOS WOLA: Bartosiewicz J., ciupak Z., Daca M., RAczka A., Cybulska B., Buczyńska M., Jaroń O., Chrostek A., Ornoch N., Budasz L., Malinowska A.(L), Grodzicka N.(L)

Trener : Jakub Miecznikowski

MOS WOLA I - MOS WOLA II   3-0 (25:10, 25:18, 25:21)

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa