Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu kadetki MOS Wola wygrywają z Metrem

Podopieczne trenera Miecznikowskiego odniosły pierwsze zwycięstwo w Mazowieckiej I lidze kadetek. Na własnym parkiecie pokonały zespół KS Metro Warszawa 3:2 (25:23, 18:25, 23:25, 25:18, 15:13)

Początek pierwszego seta wyrównany, ale od stanu 7:7 przewagę zaznaczają nasze zawodniczki po udanych zagrywkach Bazgi. Przeciwniczki nie pozwalają odjechać z punktami i w końcówce pierwszej partii jest 18:18. Po nieudanych atakach przeciwniczek nasze siatkarki prowadziły już trzema punktami. Przewaga ta nieco stopniała, przez co trener Miecznikowski zdecydował się pod koniec seta wziąć czas. Ważny atak skończyła w końcówce Kabala zapewniając zwycięstwo w pierwszej partii 25:23.

Zawodniczki Metra zaczynają drugą partię z wysokiego C i wychodzą na prowadzenie 1:6. Przewagę wypracowaną w początkowej fazie seta utrzymuje do końca wygrywając do 18.

Trzeci set to przebudzenie naszej drużyny, która od początku zagrała pewnie w ataku. Presja nałożona na zespół Metra pozwoliła grać swoją siatkówkę (12:9). Niestety druga połowa tej partii należała do przeciwniczek. Z czasem siatkarki Metra zdołały odrobić straty, następnie wyjść na prowadzenie 17:18. Końcowa faza seta była w wykonaniu naszych rywalek bardzo dobra, w związku z czym trener Miecznikowski poprosił o czas przy wyniku 19:21. Przerwa wytrąciła przeciwniczki z uderzenia i na tablicy mamy wyniki po 23. Ostatecznie lepiej końcówkę zagrały zawodniczki Metra wygrywając do 23.

W początkowej fazie czwartego seta, dzięki dobrej grze w polu serwisowym Dalach uzyskujemy kilka punktów przewagi 6:2. Nasze zawodniczki grają pewnie w ataku i utrzymują przewagę 8:3 Druga połowa tej partii również należała do naszych zawodniczek. Udanym atakiem kończy seta Rostkowska. Wygrywamy do 18.

W Tie-breaku kadetki MOS Wola utrzymały koncentrację, a co najważniejsze wystrzegały się własnych błędów i to pozwoliło na uzyskanie przewagi od początku seta. Jednak końcówka meczu była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Nasze zawodniczki nie wykorzystały trzech piłek meczowych i ze stanu 14:11 robi się wynik 14:13. Ostatecznie udany blok Bazgi kończy mecz 15:13.

MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 3:2  (25:23, 18:25, 23:25, 25:18, 15:13)

Skład MOS Wola: Turska P., Mróz N., Ciupak Z., Kabala P., Rostowska J., Rączka A., Bazga A., Dalach A., Malinowska A., Cybulska B., Grodzicka N., Chrostek A., Kozicka N. (libero), Budasz L. (libero).