MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 10:49

Wygrywamy pierwszą potyczkę w ramach Mistrzostw Polski Młodzików

Po meczu możemy powiedzieć – naprzeciw siebie stanęło dwóch gigantów, ale tylko jeden z nich mógł wyjść zwycięsko. Pokonujemy Jastrzębski Węgiel 2-1. Poziom gry bardzo wysoki , tak jak wysocy są nasi Młodzicy.

W pierwszym secie to nasz zespół dyktuje warunki gry.

Ogromna precyzja, od zagrywki po wyprowadzenie piłki do ataku, funkcjonuje blok. (21-13, 22-14, 23-16, 24-16, 25-16)

Drugiego seta punktują jako pierwsi rywale, szybko wyrównujemy i Nowik swoją zagrywką wyprowadza nasz zespól na 1-punktowe prowadzenie. Jastrzębski nie odpuszcza , (2-4, 2-5_ wychodzi na prowadzenie , szybko reaguje trener Konrad Nassalski. Wynik (2-6, 4-7, 4-8)

W drugiej partii rywale grają uważniej i to oni dyktują grę na boisku (5-11). Drugi czas dla zespołu MOS. Przewaga Jastrzębskiego rośnie (5-12, 5-13). Punktuje blok MOSu (6-13). Od 12 pkt odrabiamy punkty (12-20, 13-20, 14-20, 15-20). Czas dla Jastrzębskiego. Na zagrywce Beta Szymon (5). Nowik skutecznie obija blok i piłka ląduje w aucie. (16-22, 17-20 ) po ataku z 5 strefy MOSu. Atak autowy MOSu i (17-23, 17-24, 18-24) po zagrywce autowej Jastrzębskiego. Atakiem skutecznym kończą rywale drugiego seta 18-25. W setach po jeden a o pojedynku rozstrzygnie tie break.

1-0 dla MOS po zagrywce w siatkę . Potężny atak JW i po 1. (1-2, 2-2, 3-2) po bloku MOS. As serwisowy Cieślik Gabriel (6) 4-2, kolejny punkt po zagrywce i (5-2) a czas bierze dla zespołu trener Jastrzębskiego, (5-3, 6-3, 7-3, 8-3) i zmiana stron na boisku przy prowadzeniu MOS WOLA. Zagrywka Wójcika M.(15) , niestety nasz blok autuje i (8-4, 8-5) i czas dla zespołu bierze trener Nassalski, (8-6), Chaciński !!!! i potężny atak z lewej (9-6), As serwisowy Chacińskiego (10-6). Kolejny czas dla JW. I ponownie potężna bomba z drugiej linii 11-6, tym razem punktuje blok 12-6, Atak z lewego skrzydła i (13-6, 14-6). A na zagrywce ciągle Chaciński. (14-7), Mecz kończy (7) A.Nowik