Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ta porażka da nam motywację do jeszcze cięższej pracy i będzie nawozem przyszłych sukcesów.

Siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa jako jedyna drużyna ze stolicy rywalizowała w weekend w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek. Po wyrównanej walce ostatecznie warszawianki zajęły trzecie miejsce i nie awansowały do najlepszej ósemki w kraju. Marcin Kalicki

W zawodach w Nadarzynie poza siatkarkami z Woli wzięły udział również drużyny: TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec, Enea Energetyk Poznań i GLKS Nadarzyn. Po pierwszym dniu dwa zwycięstwa na koncie miały zespoły z Żywca i Poznania i to one zagrają w turnieju finałowym. W niedzielę gospodynie i siatkarki UMKS MOS Wola walczyły o trzecie miejsce w zawodach. Podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego pewnie pokonały rywalki 2:0 i stanęły na najniższym stopniu podium. Rywalizację w Nadarzynie wygrała drużyna z Poznania.

Wyniki turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski:

GLKS Nadarzyn – TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 0:2 (12:25, 22:25)

Enea Energetyk Poznań – UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (25:17, 25:11)

TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec – UMKS MOS Wola Warszawa 2:1 (21:25, 25:21, 15:8)

GLKS Nadarzyn – Enea Energetyk Poznań 0:2 (21:25, 23:25)

Enea Energetyk Poznań – TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 2:1 (21:25, 25:17, 15:11)

UMKS MOS Wola Warszawa – GLKS Nadarzyn 2:0 (25:18, 26:24)

Klasyfikacja końcowa turnieju w Nadarzynie:

1.                  Enea Energetyk Poznań

2.                  TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec

3.                  UMKS MOS Wola Warszawa

4.                  GLKS Nadarzyn

Drużyna UMKS MOS Wola Warszawa zagrała na turnieju w składzie: Pola Turska, Joanna Bartosiewicz, Zuzanna Ciupak, Patrycja Kabala, Wiktoria Dalach, Alicja Rączka, Aleksandra Bazga, Aleksandra Dalach, Maja Daca, Natalia Niedzińska, Maja Buczyńska, Amanda Chrostek, Nikola Kozicka, Adrianna Malinowska.

Jeśli chodzi o turniej ½ Mistrzostw Polski w Nadarzynie to trzeba sobie jasno powiedzieć, że zagraliśmy poniżej naszych możliwości i oczekiwań. Pozostał duży żal i niespełnione marzenia. Niestety w tym sezonie, nie udało nam się zrealizować celu wynikowego, jakim był awans do najlepszej ósemki w kraju. Z drugiej strony na pewno zrealizowaliśmy cel mistrzowski. Dziewczęta wielokrotnie udowadniały, że potrafią grać na poziomie najlepszych drużyn w kraju. Mam nadzieję, że ta porażka da nam motywację do jeszcze cięższej pracy i będzie nawozem przyszłych sukcesów. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim zawodniczkom. Dla mnie jesteście najlepsze! Nie poddajemy się i nie zwieszamy głów. Przed nami kolejne wyzwania – powiedział Jakub Miecznikowski, trener UMKS MOS Wola.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry