Młodziczki MOS WOLA meldują się w półfinałach Mistrzostw Polski 2020 po pasjonującym dniu.

Dwie wygrane drugiego dnia , najpierw z MUKS Omega Mrągowo a potem mecz godny ukoronowania dzisiejszego maratonu siatkarskiego. Młodziczki MOS WOLA pokonują 2-1 LTS i mogą sobie pozwolić na wybuch radości z awansem do 1/2 MP czyli najlepszej 16 w kraju!

Drugi dzień ¼ Mistrzostw Polski grupy VII to nie tylko maraton organizacyjny, maraton grania Młodziczek, ale przede wszystkim rosnące emocje na parkiecie siatkarskim, których zenit oglądaliśmy w godzinach wieczornych. Z meczu na mecz coraz więcej efektownej siatkówki w wykonaniu Młodziczek.

Poranna tura wyklarowała tabelę grupy A i B oraz miejsca zespołów biorących udział w turnieju ćwierćfinałowym.

O godz. 9.00 LTS Legionovia Legionowo pokonało 2-0 SAS Sejny.

O godz. 10.30 zespół trenera Miecznikowskiego pokonał MUKS Omega Mrągowo również w 2 setach.

Po południu od 15.30 zespoły grały o 5 -6 miejsce. Bardzo ładny mecz mogliśmy oglądać w wykonaniu SAS Sejny i MUKS Omega Mrągowo. Mecz rozstrzygnął tie break na korzyść SAS Sejny (2-1).

Wyrównany, zacięty mecz toczyły zespoły MUKS Krótka Mysiadło i UKS Jagiellończyk Biała Podlaska. Pierwszy set zakończył się wygraną na przewagi zespołu z Mysiadła (28-26). Młodziczki z Białej Podlaskiej nie wytrzymały narzuconego tempa rywalek i w drugim secie uległy do 9, tym samym Młodziczki z Mysiadła wygrywają 2-0. W ostatnim spotkaniu stanęły naprzeciw siebie odwiecznie rywalizujące kluby: UMKS MOS WOLA Warszawa i LTS Legionovia Legionowo. Mecz był wisienką na torcie dla koneserów siatkówki żeńskiej. Wysoki poziom dwóch zespołów, zacięta rywalizacja, ogromna wola walki po obu stronach siatki powodowała, że do końca nie można było być pewnym wyniku. Nasze Młodziczki potrzebowały wygranej by zapewnić sobie miejsce w półfinale, siatkarkom z LTS potrzeba była wygrana by myśleć o dalszej walce o awans zwłaszcza, że na koncie miały jeden mecz przegrany 1-2 z Krótką Mysiadło. Dużo można pisać o efektownych zagraniach po obu stronach siatki, a wygrana MOSu na przewagi w pierwszym secie świadczy tylko o wyrównanym poziomie i ogromnym potencjale tych zespołów (26-24). W drugim secie to zespół z Rogalińskiej ulega nieznacznie (23-25) a o zwycięstwie decyduje tie break . W trzeci set to właśnie podopieczne trenera Miecznikowskiego wchodzą lepiej , graja uważnie i nie dają szansy rywalkom. Ostatecznie wygrywają trzeci set 15-6 i całe spotkanie 2-1. Tym samym możemy napisać : MŁODZICZKI MOS WOLA MELDUJĄ SIĘ W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI 2020 !!!

Drużyna UMKS MOS Wola :  Pola Turska, Joanna Bartosiewicz, Zuzanna Ciupak, Patrycja Kabala, Wiktoria Dalach, Alicja Rączka, Aleksandra Bazga, Aleksandra Dalach, Maja Daca, Natalia Niedzińska, Maja Buczyńska, Amanda Chrostek, Nikola Kozicka, Adrianna Malinowska

Sztab szkoleniowy:
Trener I: Jakub Mieczniowski
Trener II:  Stanisław Lizińczyk
TrenerIII: Radosłąw Krukowski

Jutro dzień rozdania miejsc!

O 10.00 LTS Legionovia Legionowo zagra o 3 miejsce z UKS Jagiellończyk Biała Podlaska , natomiast o 12.00 spotkają się dwa zespoły , które już są w półfinałach MP: Umks MOS WOLA Warszawa oraz MUKS Krótka Mysiadło. My oczywiście kibicujemy naszemu zespołowi z warszawskiej Woli.