Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kadeci MOS Wola awansowali do najlepszej czwórki w Polsce !

Drużyna kadetów MOS Wola pokonała 3:0 Bzurę Ozorków w ostatnim meczu grupowym finałów Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Kędzierzynie Koźlu i awansowała do grona najlepszych czterech drużyn w kraju. Gratulacje !


Drużyna kadetów MOS Wola pokonała 3:0 Bzurę Ozorków w ostatnim meczu grupowym turnieju finałowego Mistrzostw Polski, rozgrywanego w Kędzierzynie Koźlu i awansowała do grona najlepszych czterech drużyn w kraju.

MOS Wola Warszawa - Bzura Ozorków 3:0 (25:18)(25:16)(26:24)

MOS Wola:
Broj, Nassalski, Schamlewski , Trzciński, Urbański, Chiniewicz, Strzeżek (libero) oraz Guła.

Drużyna kadetów MOS Wola wyszła do dzisiejszego meczu mocno zmotywowana , z konkretnym celem uzyskania awansu do strefy medalowej Mistrzostw Polski.

Przez dwa pierwsze sety zespól nasz grał bardzo dobrze, realizując wyznaczone zadania taktyczne. Wszyscy grali dobrze, solidnie wystawiał Dominik Broj, w ataku nie zawodził Jakub Trzciński, dobrze grali na przyjęciu i w ataku Konrad Nassalski i Tomasz Urbański. Również środkowi bloku Mariusz Schamlewski i Martin Chiniewicz sporo pomagali blokiem i kończyli piłki w ataku. Nie zawodził libero Bartek Strzeżek.

Na początku trzeciej partii spadła koncentracja w naszej drużynie  i Bzura Ozorków prowadziła już 5:1. W tej sytuacji powstała nieco nerwowa atmosfera. Za atakującego Trzcińskiego trener Najmowicz wstawił do gry Michała Gułę. I była to bardzo udana zmiana. Nasz rezerwowy zagrał dobrze w ataku, a na dodatek popisał się udanymi obronami i skuteczną zagrywką.

Siatkarze MOS Wola mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 18:18, ale za chwilę rywale prowadzili 20:18 i naszym ciężko szło odrobienie dwupunktowej straty. Przeciwnicy już prowadzili 24:22 , ale w naszym zespole nastąpiła seria bardzo dobrych akcji. Siatkarze MOS Wola popisali się dobrymi obronami i punktowymi kontratakami, a na koniec M. Schamlewski pojedynczym blokiem na środku zatrzymał najskuteczniejszego atakującego przeciwników i nasz zespół wygrał 26:24.

Zwycięstwo 3:0 dało naszej drużynie już awans do finałowej czwórki, bez względu na wynik ostatniego meczu pomiędzy Jokerem Piła  a Gwardią Wrocław.

W drugim meczu Joker Piła wygrał z Gwardią Wrocław 3:0 (25:22)(25:22)(30:28)

Tabela końcowa grupy:

1/ Joker Piła                    6  pkt   9 - 1
2/ MOS Wola Warszawa   5 pkt    7 - 3
---------------------------------------------
3/ Gwardia Wrocław        4 pkt    3 - 6
4/ Bzura Ozorków            3 pkt    0 - 9

Rywalem, z którym nasi siatkarze zagrają  jutro w półfinale o godz.16,00 będzie drużyna gospodarzy, MMKS Kedzierzyn Koźle.
Drużyna z Kędzierzyna wygrała dziś 3:0 (25:23)(25:20)(25:17) z Wifamą Łódź w meczu o pierwsze miejsce w grupie.
Tabela końcowa grupy A:
1/ MMKS Kedzierzyn Koźle      6 pkt    9 - 2
2/ Wifama Łódź                     5 pkt    6 - 6
-------------------------------------------------
3/ UKS Serbinów Biała podl.   4  pkt   4 - 6
4/ Delic Pol Norwid Częstochowa  3 pkt 4 - 9

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry