Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawodnicy MOS Wola wśród laureatów programu Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”

Bartosz Gomułka i Dawid Bulira uczestniczyli w specjalistycznych badaniach przeprowadzonych przez Carolina Medical Center w Warszawie.

Od trzech lat Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z firmą Red Bull podejmuje się realizacji programu „Siatkarskie Skrzydła”, dedykowanego wyróżniającym się młodym siatkarzom i siatkarkom. Selekcja laureatów odbywa się corocznie, podczas finałów mistrzostw Polski w kategorii junior i juniorka. Objęci programem zawodnicy i zawodniczki zostają otoczeni opieką medyczną oraz poddawani testom sprawdzającym ich wydolność i mobilność. Badania przeprowadzane są w Carolina Medical Center w Warszawie.

Pierwszego dnia nasi juniorzy odbyli konsultacje medyczne i testy biomechaniczne, które pozwoliły im sprawdzić naturalne uwarunkowania organizmów oraz podatność na kontuzję na podstawie składu i budowy ciała. Kolejnego dnia laureaci programu Red Bull spotkali się z Dorianem Łomżą, trenerem przygotowania motorycznego, który na podstawie wyników testów, ułożył dla każdego z siatkarzy dedykowany program ćwiczeń. Po konsultacjach motorycznych wyróżnieni zawodnicy wzięli udział w próbie wydolnościowej na bieżni.

inf. www.pzps.pl

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry