Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

" Magazyn Siatkówka " - wywiad z Patrykiem Strzeżkiem, kapitanem złotej drużyny MOS Wola

W majowym numerze "Magazynu Siatkówka" ukazał się wywiad z Patrykiem Strzeżkiem, kapitanem mistrzowskiej drużyny siatkarzy MOS Wola, najlepszym atakującym Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie, pt." Najpierw matura potem ME ". Zapraszamy do lektury.


W majowym numerze "Magazynu Siatkówka" nr 5 (70) ukazał się wywiad z Patrykiem Strzeżkiem, kapitanem mistrzowskiej drużyny siatkarzy MOS Wola, najlepszym atakującym Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie. Zapraszamy do lektury.

Autorka Małgorzata Gotowiec

PATRYK  STRZEŻEK

NAJPIERW  MATURA  POTEM  ME

Patryk Strzeżek, ma 19 lat, 199 centymetrów wzrostu, jest atakującym drużyny juniorów MOS Wola Warszawa, na co dzień broni również barw 2-ligowego zespołu BT Wózki MOS Wola Warszawa.
Juniorzy z warszawskiej Woli zdobyli w tym roku mistrzostwo Polski, a Patryk został wybrany najlepszym atakującym turnieju, jego kolega z zespołu, Fabian Drzyzga - najlepszym rozgrywającym mistrzostw, a Robert Iliński najlepszym zawodnikiem MOS Wola.

- To super chłopaki, przed nimi, mam nadzieję, wielka kariera, a Patryk ma mocne papiery na klasowego atakującego, ma talent , warunki i jest pracowity, nic dodac nic ująć, oby tylko miał zdrowie, bo tego nikt nie przewidzi - powiedział nam o swoim podopiecznym trener Krzysztof Felczak.

 Patryk, za Tobą niezwykle pracowity, ale i obfitujący w sukcesy sezon.

  Ciężki był to prawda, ale przede mną równie pracowite dni. Mam sporo zaległości w nauce, a dopiero po zakończeniu ligi tak naprawdę mogłem zabrać się porządnie do nauki, mam nadzieję, że sie wyrobię, przede mną matura. I tak się zastanawiam, że to chyba będzie trudniejsze wyzwanie niż gra w siatkówkę - mówi w rozmowie z nami ze śmiechem Patryk Strzeżek.

Jakie przedmioty będziesz zdawał na maturze ?

Geografię, język polski i angielski... za oknem coraz cieplej , ale ostro się uczę.

Kończysz pomału czas juniora, ale zakończenie tego etapu w Twojej karierze jest niezwykle udane.

Jak najbardziej , mistrzostwo Polski juniorów jest jak do tej pory moim największym sukcesem. Siatkówkę trenuję już sześć lat, to wcale nie tak mało i wiem, że z nią łączę swoją przyszłość. Zaraziłem tą grą również młodszego o trzy lata brata, Bartka, który gra w kadetach MOS Wola na pozycji libero i w tym roku z nami zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wszystko co najlepsze.

Zostałeś wybrany najlepszym atakującym mistrzostw Polski, czy spodziewałeś sie tego wyróżnienia ?

Szczerze powiem, że nie, myślałem, że nagrodę otrzyma mój rywal z reprezentacji, Janek Król z Metra Warszawa. Oczywiście, takie wyróżnienia na początku kariery bardzo cieszą , jeszcze bardziej mobilizują do większej pracy, jednak dobrze wszyscy wiemy, że uprawiamy sport zespołowy i zawsze liczy się końcowy wynik całej drużyny , a nie indywidualne poczynania.

Jesteś również reprezentantem Polski, a to marzenie każdego młodego sportowca.

Koszulka z orzełkiem... jak ją założyłem , poczułem ogromną radość. Do kadry juniorów wskoczyłem w ostatniej chwili, z powodu kontuzji jednego z kolegów, ale chyba spisałem się dobrze. Najtrudniejszym meczem w kwalifikacjach do mistrzostw Europy był pojedynem z Niemcami, wygraliśmy go 3:2, ale było bardzo nerwowo. Zgrupowanie przed mistrzostwami Europy rozpoczniemy prawdopodobnie w czerwcu. Walki o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie zostaną rozegrane w czeskim Brnie w dniach od 30 sierpnia do 7 września. Oczywiście będziemy walczyć o medal.

Nie wiesz jeszcze gdzie będziesz grać w kolejnym sezonie ?

Wszystko się wyjaśni w najbliższych tygodniach, czy zostanę w BT Wózkach MOS Wola, czy zmienię klub, na razie sobie tym głowy nie zaprzątam... skupiam się na nauce.

Młodzi siatkarze mają swoich idoli, czy tak jest w Twoim przypadku ?

Nie będę pewnie oryginalny, ale od lat jestem pod wrażeniem serbskiego atakującego . Ivana Milijkovica, każdy młody atakujący marzy o takiej karierze, to wspaniały zawodnik.

Może w przyszłości będziesz takim Ivanem... Patrykiem z Warszawy , tego Ci życzę.

Bardzo dziękuję.

źródło: Magazyn Siatkówka nr 5 (70) maj 2008

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry