MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 18:43

Najmłodsi chłopcy z MOS Wola mistrzami Mazowsza !

Najmłodzsze siatkarki i siatkarze walczyli w finałach Mazowsza "Kinder + Sport". Mistrzami Mazowsza zostali najmłodsi chłopcy z MOS Wola ( dwójki - rocznik 1997), Piotr Fedorczyk - Daniel Grzymała i pojadą na finały ogólnopolskie do Zabrza. Gratulacje !

W turnieju finałowym "Kinder + Sport" o mistrzostwo Mazowsza dwójek (rocznik 1997) Piotr Fedorczyk i Daniel Grzymała (plus rezerwowy Kamil Rusak), podopieczni trenera Krzysztofa Wieczorka, zajęli pierwsze miejsce i pojadą do Zabrza na finały ogólnopolskie.

Piotr Fedorczyk grał bardzo dzielnie, mimo nie do końca wyleczonej kontuzji kostki.

Chłopcy z rocznika 1997(dwójki) zwyciężyli w finale
i
 wygrali wcześniej dwa turnieje kwalifikacyjne w Legionowie i w Płocku. Teraz po raz trzeci - w czasie finałów w Warszawie - udowodnili, że są najlepsi i po raz trzeci wygrali w swoim roczniku. Serdeczne gratulacje !

rez. Alek Gardziński, Damian Kalicki, Jacek Rutkowski

Poziom wśród „trójek” był wyrównany. 5-6 zespołów prezentuje bardzo zbliżony poziom, praktycznie każdy z każdym już wygrywał.

Nasi  chłopcy grali nierówno, popełniali zbyt dużo prostych błędów, zwłaszcza przy wykończeniu akcji, odbiór piłki też nie był najlepszy. Z drugiej strony trzeba pochwalić chłopców za wolę walki, potrafili odrobić 8 pkt z rzędu i wygrać do 23.

Chłopcy , rocznik 1995 (czwórki)
MOS Wola na 3 miejscu i jeszcze powalczą w barażach o wyjazd na mistrzostwa Polski.

Dziewczęta z rocznika 97 (dwójki) zajęły piąte miejsce. W meczach eliminacyjnych zabrakło odrobiny szczęścia. Dwa przegrane w końcówkach mecze spowodowały iż mimo dobrej gry, ostatecznie odpadły z finałowej czwórki. Wygrał UKS Plas Warszawa.
Skład 97 MOS-u WOLA Warszawa:
1. Bajno Oliwia
2. Trzos Sara
3. Zaborowska Aleksandra

Dziewczęta z 95 (czwórki) zajęły trzecie miejsce
i grały ze zmiennym szczęściem. Fragmenty bardzo dobrej gry były
przeplatane dość prostymi błędami. Zabrakło przede wszystkim dokładności dograń i
rozegrań. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce, pierwsze były dziewczęta z UKS Atena
Warszawa, a drugie MOS Pruszków.
Trzecie miejsce pozwala od tego roku na zachowanie
jeszcze szansy na udział w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w mini siatkówce w
Zabrzu, poprzez udział w turnieju barażowym.
Skład 95 MOS-u Wola Warszawa:
1. Szyjka Izabella
2. Grzeszczak Aleksandra
3. Safjańska Julia
4. Dziekańska Julita
5. Ekler Dominika

Więcej szczegółów o poszczególnych zespołach MOS-u Wola  później, po otrzymaniu informacji od  wszystkich trenerów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przysłały do redakcji zdjęcia z zawodów finałowych. Dziękujemy !