MOS WOLA Warszawa

20.04.2024, 04:50

MOS Wola Warszawa Mistrzem Polski Juniorów

W dniach 1 - 5 lipca w Dębicy został rozegrany finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w siatkówce halowej. Zwycięzcą została drużyna MOS Wola Warszawa.

Zarówno MOS Wola Warszawa, jak i Jastrzębski Węgiel przystępowały do finału jako zwycięzcy pięciosetowych pojedynków półfinałowych, i zapewne oba zespoły chciały jak najszybciej zakończyć turniej wymarzonym wynikiem. Rzeczywistość okazała się inna, bo żadna z drużyn nie zamierzała ani na moment rezygnować ze złota. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie, jastrzębianie złapali zadyszkę. Odebrali to sobie z nawiązką w trzeciej partii, gdy odrobili kilkupunktową przewagę i znów wyszli na prowadzenie w meczu. Kolejny set nasi zawodnicy wygrali głównie dzięki świetnej grze Bartosza Gomułki (wybranego także na MVP tego meczu). Tie-break dla Jastrzębskiego Węgla znów rozpoczął się bardzo dobrze, ale to nie siatkarze ze Śląska cieszyli się z mistrzostwa - złote medale wywalczyli gracze MOSu Wola Warszawa, którzy ambitnie zniwelowali straty i wygrali do 13.

Mistrzostwa Polski juniorów zakończyły się rozdaniem nagród indywidualnych. Wybrano po jednym zawodniku na każdej pozycji; najlepszym środkowym został Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk), przyjmującym - Michał Gierżot (Jastrzębski Węgiel), rozgrywającym - Dawid Pawlun (Trefl Gdańsk), atakującym - Przemysław Kupka (Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa), a libero - Dawid Bulira (MOS Wola Warszawa). Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został atakujący MOS Wola Warszawa - Bartosz Gomułka.