Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Udany występ naszych młodzików w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

W dniach 25-27 odbył się w Obornikach Śląskich finał Mistrzostw Polski Młodzików w siatkówkę plażową. MOS Wola miały reprezentować 3 pary: Mateusz Wojcik/Mikołaj Kobyliński, Wojtek Pawlak/Gabriel Cieślik (MKS Kraśnik) oraz Aleksander Nowik/Michał Niemiec (KS Metro).

Niestety ze względu na odbywające się w tym samym czasie zgrupowanie kadry U15 oraz powołanie na nie Mikołaja Kobylińskiego i Aleksandra Nowika musieliśmy zrezygnować z jednej pary. Po zmianie barw MOS Wola reprezentowała para Mateusz Wójcik i Michał Niemiec (KS Metro). Po wymagających zmaganiach gdzie wystąpiło 16 najlepszych par z całej Polski wyłonionych z dwóch 32 zespołowych półfinałów MP, ostatecznie para Mateusz Wójcik i Michał Niemiec zostali sklasyfikowani na miejscach 7-8. Na pewno wynik tej pary trzeba uznać za bardzo dobry wynik ponieważ po zmianie partnerów mieli mało czasu na zgranie i wspólny trening. Druga para Wojtek Pawlak/Gabriel Cieślik (MKS Kraśnik) prowadzeni w przez trenera Michała Wojcieszkiewicza (MKS Kraśnik) zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16, jeśli chodzi o chłopaków to sprawili ogromną sensacje awansując do finałów MP gdyż są z rocznika 2006 i przyszło im walczyć ze starszymi przeciwnikami.

Miejsca par MOS Wola w MP Młodzików

1.Mateusz Wójcik/Michał Niemiec(KS Metro) 7 miejsce w Polsce

2.Wojtek Pawlak/Gabriel Cieślik (MKS Kraśnik) 13 miejsce w Polsce

3.Szymon Beta/Oskar Mioduszewski 17 miejsce w Polsce

4.Oliwier Żabicki/Mateusz Taczała 25 miejsce w Polsce.

Za przygotowania zespołów do finałów Mistrzostw Mazowsza oraz Mistrzostw Polski odpowiadali trenerzy: Konrad Nassalski, Damian Włoch, Łukasz Drzewiecki, Michał Wojcieszkiewicz (MKS Kraśnik)

Wyniki finałów MP Polski Młodzików w siatkówkę plażową

1 runda lewa strona drabinki Wójcik/Niemiec - Pawlak/Cieślik 2-1 (17,-18,9)

2 runda lewa strona drabinki Wójcik/Niemiec - Potrykus/Rybak (Trefl Gdańsk) 0-2 (-19,-17)

1 runda prawa strona drabinki przegrani kończą na miejscach 13-16 Pawlak/Cieślik - Kowalczyk/ Marciniak (Krótka Piłka Łódź) 0-2 (-16,-15)

2 runda prawa strona drabinki przegrani kończą na miejscach 9-12 Wójcik/Niemiec - Rudowski/Mizera (Sparta Kraków) 2-0 (9,17)

3 runda prawa strona przegrani kończą na miejscach 7-8 Wójcik/Niemiec - Grzyb/Sałata (Trefl Gdańsk) 0-2 (-16,-19) W turnieju grano systemem brazylijskim.

Dodatkowo po udanych występach, Szymon Beta został powołany do kadry Polski w siatkówkę plażową i będzie uczęszczał do szkoły SMS Spała.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry