MAMY ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020

ZŁOTY MOS WOLA WARSZAWA. TO 3️8. MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA MOS-u. Jesteście niesamowici, złoci, jedyni. Bartosz Gomułka MVP meczu i MVP Turnieju MPJ 2020. O nim usłyszymy zapewne jeszcze nie raz. Czy można było sobie wymarzyć lepsze zakończenie tego sezonu? To spełnienie marzeń dla siatkarzy MOS WOLA, to otwarte wrota dla wielu z nich. Pracowali ciężko na ten sukces. Trener Konrad Cop poprowadził tą Kompanię Braci do mistrzostwa!

Relacja z meczu:
Wyrównany pierwszy set w wykonaniu dwóch zespołów walczących o tytuł Mistrza Polski Juniorów 2020 . Punkt za punkt graja finałowe drużyny. Odskakujemy na 2 punkty przy stanie (15-13) ale na krótko. Ponownie punkt za punkt i pilnują wyniku zespoły (20-20)(21-21)(21-22). W końcówce as serwisowy JSW i rywale tym razem odskakuje na dwa punkty. Reaguje szybko trener Cop i bierze czas dla zespołu. Autowy atak Mosowiaków i w trudnej sytuacji w pierwszym secie znajdują się siatkarze z Woli (22-24). Końcówka niestety należy do rywali , zapisują seta na swoje konto (23-25)
Mocnym akcentem rozpoczynają warszawiacy (4-2). W połowie seta odskakujemy na 5 punktów (15-10)(17-11). Koncertowy fragment , pełen skupienia w wykonaniu podopiecznych trenera Copa. Odrabiają punkty rywale (17-14). Anioły nam sprzyjają i Gomułka - utrzymujemy przewagę wypracowana przewagę (19-15)(20-15)(20-16). 21 punkt zdobywa Gawrzydek. By po chwili podnieść wynik z serwisu.. Nie odpuszczają siatkarze JSW (22-17). Błąd serwisu przeciwników i coraz bliżej jesteśmy do zakończenia seta drugiego (23-18). Kolejny błąd własny i podnosimy wynik by po chwili zapisując set na swoje konto (25-19)
Trzecią odsłonę otwierają Mosowiacy zatrzymując atak Gierżota. Wykorzystują okazje Mosiacy i przy zagrywce Gomułki odskakują na 2 pkt (5-3). Dobry fragment gry w początkowej fazie trzeciego seta i wypracowują siatkarze 4- punktowe prowadzenie. Odrabiają siatkarze JSW 2 pkt by po chwili znowu odskoczyli nasi Mosowiacy na 4 punkty. (11-7) . Orlicz asem serwisowym podnosi wynik (12-7). Ale to dopiero połowa zbliżająca się połowa seta, a nasi rywale nie odpuszczają. Myli się też Bartek Gomułka atakując mocno ale w boczy aut (12-10) . Brak tempa w naszym zespole i czytelna gra siatkarzy z Woli pozwala czytać grę przez JSW w tym fragmencie gry (13-12)(14-13)(14-14) Przy stanie (15-15) brak decyzji sędziego co do piłki , która ewidentnie była w boisku i akcja powtórzona. Przy stanie (17-18) czas dla Warszawy. Rośnie przewaga dla JSW (16-19) Gomułka odrabia i zdobywa 17 pkt. Mili się też Gawrzydek na serwisie (17-20). Gawrzydek odrabia i zdobywa 18 pkt. Walczą (JSW) nie pozostawia złudzeń i zdobywa 21pkt . Przestrzelony serwis JSW i stan (19-21), podwójny bok MOSu zdobywa 20 pkt. Warszawiacy na 21 pkt dochodzą przeciwników i jest po 21. Potężny atak Gierżota i rywale prowadza w końcówce jednym punktem (21-22). MOS wyrównuje i jest po 22. Odzew Gierżota (22-23). Skutecznie odpowiada Gomułka z prawego skrzydła (23-23). 24 pkt dla JSW. Odzew Gomułki i po 24. Gramy na przewagę. Autowa zagrywka Mos (24-25) a po chwili (24-26) dla Jastrzębia.
Odsłoną czwartą rozpoczyna skuteczny atak środkiem MOS. Wynik (1-3) dla JSW. Gomuła rozpoczyna serwisem i kończy atakiem punktowym zdobywając 3 wyrównujący punkt, po chwili podnosi wynik do (4-3). Blok Jastrzębia zatrzymuje atak MOSu. Gomułka obija ręce Gierżota. (5-5). Ponownie akcje kończy Gomuła (6-5) Zablokowany Gierżot (7-5). Ponownie punktuje Gomułka (9-7) . Myli się zawodnik Jastrzębiego (10-7) Punkt zdobywa Bulira (11-8). Zablokowany Buczek i zmniejsza się przewaga MOSu. A po chwili po 11 i kolejny remis po 12. Buczek ze środka punktuje (13-12). Brak przyjęcia MOSu i prowadzenie JSW. Myli się też Gomułka a JSW obejmuje 2 punktowe prowadzenie (13-15) . Czas dla trenera Konrada Copa. Skuteczna kiwka Gawrzydka . Po taśmie serwis Gomułki i piłka ląduje w boisku (15-15) (16-16) As serwisowy Gawrzydka. . Czas dla JSW (18-16). Gomułka ponownie zdobywa punkt (19-17). I ponownie remis (19-19) Buczek punktuje (20-19) i 21 pkt zdobywa Gomułka. Szybka odpowiedź JSW (21-20). Zatrzymany Gomułka i (22-21). 23 pkt na koncie MOS WOLA Warszawa. Z lewego skrzydła atak MOS i pierwsza piłka setowa dla warszawiaków. Błąd siatki JSW i zdobywamy 25 punkt. 2-2 w setach i doprowadzamy do tie breaka.
Piaty set zaczynamy od zepsutej zagrywki MOSu (1-2) Nie wchodzimy w tego seta dobrze. (1-4) Czas dla MOSu. Drugi pkt po błędzie siatki JSW. (2-4). Walczka ponad blokiem MOSu i (2-5) Punktuje Gierżot (2-6) . Punktuje Gomułka . Serwis autowy MOSu i (3-7). Punktuje Buczek. Ponownie Walczak nie pozostawia złudzeń i jest (4-8) dla JSW. Skuteczny blok JSW (4-9) i przerwa dla zespołu MOSu . Zmniejszamy różnicę (6-9) . Ewidentnie na fali są Jastrzębianie. Gomułka mocno nabija piłkę na blok a ta ląduje w daleki aut (8-10)(9-10) . Atak środkiem JSW stan (9-11) Gawrzydek kończy atak z lewej (10-11). Skuteczny blok Strulaka i Garzydka i mamy remis po 11. Gierżot zablokowany i prowadzimy (12-11) (12-12) Błąd siatki JSW i mamy 13 pkt. Gomułka skutecznie zdobywa z serwisu i mamy piłkę meczową (14-12) .(13-14) Walczak . Gomułka kończy atakiem i zdobywamy Mistrzostwo Polski w roku 2020.
MVP - Bartosz Gomułka

MOS WOLA Warszawa – KS Jastrzębski Węgiel 3-2 (23-25)(25-19)(24-26)(25-22)(15-13)