Juniorzy w drugim dniu Mistrzostw Polski 2020 pokonują AKS Resovia Rzeszów.

W drugim dniu MP Juniorów, MOS WOLA Warszawa zapisuje na swoim koncie drugie zwycięstwo. 3-1 wygrywamy z AKS Resovia Rzeszów. Od pierwszego przegranego seta w wykonaniu MOS WOLA , który nie mógł się podobać aż po kolejne 3 wygrane. Do puli punktów dopisujemy kolejne 2. Jutro gramy ponownie o 19.00 KS Jastrzębski Węgiel. Zapowiada się gra gigantów

Wchodzimy w mecz z problemami przyjęcia zagrywki w wykonaniu rzeszowian (0-4)(2-6).

W środkowej partii pierwszego seta ciągle rywale utrzymują 3-4 punktową przewagę, którą zwiększają nawet do 7 pkt. Gra nie układa się po naszej stronie a sytuację próbuje odmienić trener Cop biorąc czasy oraz rotując składem. (14-21)(16-22)(17-23)(18-24)(19-24)(19-25)

Drugą partię rozpoczynamy ponownie od prowadzenia rywali. Asem serwisowym Bartosz Gomułka doprowadza do remisu 4-4. Drugim asem wyprowadza pierwszy raz w tym meczu zespól z Warszawy na prowadzenie (5-4). Ponownie Piotr Szlęzak wyprowadza nas na prowadzenie (7-6). Strulak- Gomułka skutecznie blokują rywali (9-7) (10-7). Skutecznością w środkowej partii imponuje Michał Gawrzydek. Przewaga MOS WOLA niestety stopniała i obydwa zespoły grają punkt za punkt (13-13)(14-14) (15-14). As serwisowy Kuby Buczka ponownie pozwala zespołowi warszawskiemu wyjść na 2 punktową przewagę (17-15). Bartosz Gomułka pojedynczym blokiem skutecznie blokuje atak Resovii (19-15) (20-16)( 22-17). Michał Gawrzydek z lewego skrzydła obija blok przeciwnika (23-18). Własnym błędem kończą rzeszowianie drugą partię , którą zapisujemy na konto MOS WOLA. Jest 1-1 w setach.

Rozpoczynamy od prowadzenia 3-0 w trzeciej odsłonie. Po zamieszaniu na boisku Rzeszów doprowadza do remisu (4-4). Skuteczna gra Mosowiaków wyprowadza zespół na prowadzenie (8-4)(10-5)(11-6)(12-7). Topnieje przewaga MOSu przy zagrywce Michała Kowala (13-10) (13-11) . Popełniają serię błędów rywale (20-14) , a nasz zespół wykorzystuje walory fizyczne zdobywając kolejne punkty (23-15) (24-16.) Seta trzeciego kończą rywale błędem własnym (25-16).

Od prowadzenia (2-0) MOSu do przewagi przeciwników (2-4) rozpoczyna się czwarta partia. W środkowej części czwartej partii obejmujemy przewagę (10-7) (12-7) (13-9)(14-10). Kolejny raz zadaniowo wchodzi Jakub Buczek , który od razu częstuje rywali asem serwisowym (16-11). Dwukrotnie z serwisu punktuje Bartosz Gomułka (20-13). 22 pkt zdobywa Piotr Szlęzak. (24-15). Blokiem kończy Piotr Szlęzak tym samym kończąc całe spotkanie 3-1.