Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Memoriał Zdzisława Ambroziaka w Warszawie na Gocławiu.

Na Gocławiu odbył się II. Memoriał Zdzisława Ambroziaka , w którym startowało sześć drużyn juniorskich. Rywalizowały trzy zespoły warszawskie, Metro, MKS MDK i MOS Wola oraz SMS Spała, RCS Radom i Junior Stolarka Wołomin. Turniej wygrało Metro Warszawa.


Na Gocławiu odbywa się II. Memoriał Zdzisława Ambroziaka , w którym startuje sześć drużyn juniorskich. Rywalizują trzy zespoły warszawskie:  Metro, MKS MDK i MOS Wola oraz SMS Spała, RCS Radom i Junior Stolarka Wołomin. System każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Turniej organizowany przez UKS Gocław w szkole przy ul. Bartosika poświęcony jest pamięci Zdzisława Ambroziaka, byłego wielokrotnego reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Meksyku 1968 i w Monachium 1972. Po zakończeniu kariery sportowej był znanym dziennikarzem sportowym i komentatorem telewizyjnym.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników posiłki, po każdym meczu wybierany jest najlepszy zawodnik, MVP spotkania.

W imprezie startują chłopcy z rocznika 1990 i młodsi, czyli w przyszłym sezonie juniorzy.

Drużyna MOS Wola Warszawa , którą prowadzi w turnieju trener Krzysztof Gałecki, złożona jest z juniorów i kadetów, którzy rozegrali w kończącym się sezonie mało spotkań i teraz mają świetną okazję sprawdzenia się i pokazania swoich umiejętności w rywalizacji z silnymi ekipami.

Skład MOS Wola jest nieco eksperymentalny, ale aż 15 zawodników dostaje szansę grania , więc start w tym turnieju jest ważny pod względem szkoleniowym, mniejsze znaczenie ma tu wynik zespołu, chociaż oczywiście liczymy na ambitną postawę naszych zawodników.

Trener Krzysztof Gałecki ma do dyspozycji 15 siatkarzy:

rogrywający: Bolesław Ćwikła, Marcin Stefaniuk,
środkowi : Mateusz Obidziński, Mariusz Schamlewski, Maciej Behr, Michał Skolimowski, Maciej Gawryszewski,
przyjmujący: Jakub Linka, Marcin Miazga, Filip Herman, Stanisław Szewczyk, Arek Rogoziński,
atakujący: Karol Grygorczyk, Michał Michalak,
libero : Michał Guz

W pierwszym dniu turnieju nasi siatkarze rozegrali trzy mecze:

MOS Wola - MKS MDK 0:2 (26:28)(24:26)
MOS Wola - Junior Stolarka Wołomin 2:0 (25:21)(25:19)
MOS Wola - RCS Radom 1:2 (25:19)(14:25)(8:15)

W ocenie trenera Krzysztofa Gałeckiego w pierwszym dniu turnieju  na wyróżnienie zasługuje Mateusz Obidziński, środkowy mierzący 206 cm wzrostu, który wprawdzie w końcówce pierwszego seta z MKS MDK, przy naszym prowadzeniu 24:22, dwukrotnie dotknął siatkę, ale w dwóch następnych meczach popisał się wieloma udanymi akcjami w ataku i w bloku. Drugim wyróżnionym zawodnikiem jest libero Michał Guz, który grał dobrze i wprowadzał dobrą atmosferę walki w drużynie. Trener wyróżnił jeszcze kadeta Jakuba Linkę, za przyjęcie zagrywki, który to element był najsłabszy w naszym zespole , a jedynie Kuba grał w tym elemencie poprawnie. Ponadto Kuba popisał się kilkoma udanymi blokami.
Warto także odnotować, że MVP wygranego meczu z Stolarką Wołomin został atakujący MOS Wola, Karol Grygorczyk.
--------------------------------------------
W drugim dniu turnieju, w niedzielę , siatkarze MOS Wola przegrali dwa mecze, ale zaprezentowali się nieźle.

MOS Wola - SMS Spała 0:2
MOS Wola - Metro Warszawa 1:2

Końcowa kolejność w turnieju:
1 KS Metro Warszawa
2 SMS Spała
3 RCS Radom
4 MKS MDK Warszawa
5 MKS MOS Wola Warszawa
6 Junior Stolarka Wołomin

Wszyscy uczestnicy podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów. Organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody, posiłki dla uczestników, bardzo dobre sędziowanie przez czołowych polskich sędziów, którzy prowadzą mecze PLS.
Brawo !
---------------------------------------------
Po turnieju ukazała się relacja na stronie www.siatka.org.


 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry