Pierwsza wygrana juniorów MOS WOLA w finałowym turnieju Mistrzostw Polski 2020 w Dębicy.

Dobrze wszedł zespół MOS WOLA w turniej w Dębicy. Po ważeniu sił w pierwszym secie , podopieczni trenera Konrada Copa rozegrali się w drugim natomiast w trzecim rozłożyli rywali na łopatki. Wygrywamy pierwsze starcie 3-0. W dniu jutrzejszym bardzo trudne spotkanie z AKS V LO Rzeszów o godz. 19.00. Zapraszamy do kibicowania.

Wyrównany pierwszy set, błąd interpretacji sędziny przy przystanie 23:21, kiedy Mosowiacy po ataku obcierają blok pojedynczy Bełchatowa i niestety wynik zmienia się na 23:22. Bełchatów doprowadza do równowagi po 23 ale  zimną krew zachowuje niebieska armia doprowadzając do prowadzenia 24:23 a po chwili pierwszy set staje się łupem drużyny warszawskiej.
W drugim secie po wyrównanym początku , drużyna z Warszawy ucieka na 4 pkt (14:10) (15:11) (16:12). Przy prowadzeniu naszego zespołu 20:17 czas bierze drużyna przeciwna. W fazie finałowej 21 pkt zdobywa  atomowy Gomułka. Kolejne błędy własne Bełchatowa i stan seta drugiego (24:18). Seta kończy Piotr Szlęzak (25:18).
W trzeciej odsłonie rozpoczynamy od mocnego akcentu 3:0. Przeciwnicy nie odpuszczają i sprytem doprowadzają do równowagi po 3. Mnożą się błędy po stronie rywali a siatkarze z Warszawy wykorzystują swój potencjał doprowadzając do 9 punktowej przewagi (15:6) (16:7). Przy 10 pkt przewagi widać było jak zespół Skry Bełchatów stanął, chcąc najmniejszą utratą sił doprowadzić do końca seta trzeciego (20:7)(21:7). 22 pkt zdobywa Bartosz Gomułka. Trener Konrad Cop w końcówce dokonuje kilku zmian (24:8). Piłkę meczową dla MOS WOLA rywale posyłają po zagrywce w siatkę , tym samym MOS WOLA wygrywa swoje pierwsze spotkanie 3-0.
MVP spotkania: Dawid Bulira - libero juniorów MOS WOLA
UMKS MOS WOLA Warszawa – EKS SKRA Bełchatów 3-0 (25:23)(25:18)(25:8)