Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Red Bull Siatkarskie Skrzydła

Red Bull Siatkarskie Skrzydła to specjalny program wspierający młode siatkarskie talenty. Uczestnicy kolejnej edycji programu zostaną wyłonieni podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów 2020, które odbędą się w Kaliszu i Dębicy od 1 do 5 lipca.

Podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2020 zostaną wyłonione grupy siatkarek i siatkarzy wyróżniających się na poszczególnych pozycjach na boisku. Najbardziej utalentowani siatkarscy juniorzy w kraju zostaną objęci specjalnym programem Red Bull Siatkarskie Skrzydła. Przez kolejne miesiące zawodnicy ci, dzięki wsparciu Red Bulla, zostaną otoczeni dodatkową opieką - głównie testami i badaniami medycznymi sprawdzającymi ich wydolność, mobilność oraz psychomotorykę.

Na podstawie badań, młodzi zawodnicy otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych. W oparciu o nią, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, będą mogli jeszcze lepiej zaplanować własny rozwój. Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie, może pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” trzonowych siatkarek i siatkarzy juniorskich reprezentacji Polski.

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry