Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Konrad Cop: Słabych rywali już nie ma

Trener juniorów Konrad Cop udzielił wywiadu o zbliżającym się Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski. Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup MP juniorów. Co myśli o wylosowanych przeciwnikach nasz trener? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Samym losowaniem nie miałem możliwości emocjonować się. Podobnie było z naszymi zawodnikami, którzy w tym czasie byli na egzaminie maturalnym z matematyki. Ja z kolei zostałem oddelegowany do komisji egzaminacyjnej – powiedział Konrad Cop, trener UMKS MOS Wola Warszawa, jednego z ośmiu finalistów mistrzostw Polski juniorów, które rozegrane zostaną od 1 do 5 lipca w Dębicy.

Siatkówka powoli wraca do normalności. Planowane są rozgrywki ligowe, mecze towarzyskie kadry narodowej. Wrócić ma także siatkówka młodzieżowa. Postanowiono bowiem, że wznowione zostaną rozgrywki juniorskie. We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup MP juniorek i juniorów. – W najlepszej ósemce słabych rywali już nie ma – mówi Konrad Cop. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że w każdej konfiguracji trafimy na dwóch bardzo silnych przeciwników. Kalkulowanie i prognozowanie wyników finałów nie ma sensu. W Dębicy każdy będzie potencjalnym medalistą – dodaje.

Konrad Cop podkreślił, że dobrze stało się, że finały zostaną rozegrane. – Mistrzostwa Polski juniorów są ukoronowaniem pracy szkoleniowej tego rocznika. Zespoły będą mieć okazję zaprezentować się w najważniejsze imprezie – zakończył.

inf. www.siatka.org

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry