Aktualności

11.05.2020

Wspominamy złoty medal kadetów z 2001 roku w Nysie

Zapraszamy do przeczytania wspomnień Krzysztofa Zimnickiego - pierwszego trenera złotej drużyny kadetów a obecnie prezesa UMKS MOS Wola Warszawa. Nasz klub najwięcej medali zdobył właśnie w kategorii kadetów, ale tylko jeden raz kadetom udało się zdobyć złoto.

"Było to właśnie w Nysie w roku 2001. Drużyna rocznika 1984-85, którą wtedy prowadziłem była bardzo "charakterna" i niełatwo było ją prowadzić, bo sporo w niej było łobuziaków, ale zawsze uważałem, że z ugrzecznionymi synkami ciężko o odniesienie sukcesu. Ta grupa chłopców to byli tytani pracy. Zawsze chętnie trenowali i trzeba było ich hamować, bo ciągle im było mało treningów.

Mistrzostwa Polski w Nysie to był już szósty rok mojej pracy z tą grupą. Mieliśmy wcześniej brąz i złoto w minisiatkówce w Zabrzu, było wicemistrzostwo Polski w młodzikach i teraz w kategorii kadetów byliśmy także nastawieni na medal, oczywiście marzyliśmy o złocie. W zespole nie było może wybitnych gwiazd, nie był to zespół o świetnych warunkach fizycznych, ale większość chłopców to "walczaki" z ogromnym sercem do walki i atutem było to, że dysponowaliśmy bardzo wyrównanym składem.
 
A sezon mieliśmy znakomity. Od początku rozgrywek w październiku do meczu finałowego w mistrzostwach Polski w maju, zespół rozegrał 33 oficjalne mecze i wszystkie wygrał! Trenerzy innych drużyn mówili, że walec z Woli wszystkich miażdży! Kapitan naszej drużyny Konrad Gradowski został wybrany MVP mistrzostw. Warto dodać, że czołowi zawodnicy tego zespołu, rozgrywający Maciek Gorzkiewicz i środkowy Bartek Gawryszewski od wielu lat do dzisiaj grają w zespołach Plus Ligi.

Z wielkim sentymentem wspominam tamte czasy i tamtą drużynę, ale to już prawie 20 lat minęło !"

Skład Złotych Medalistów Mistrzostw Polski Kadetów:

1. Konrad GRADOWSKI
2. Tomasz DRZYZGA
3. Damian ORZECHOWSKI
4. Robert KĘPKA
5. Maciej GORZKIEWICZ
6. Tomasz WARSZTON
7. Michał STRUŻEK
8. Przemysław KULIŃSKI
9. Sebastian WITEK
10. Robert KOZŁOWSKI
11. Bartosz GAWRYSZEWSKI
12. Michał DRABKOWSKI
13. Kamil WYSZYŃSKI
14. Janusz SUCHENEK (Stolarka Wołomin)
 
Trener I: Krzysztof ZIMNICKI
Trener II: Mirosław GRYGORUK
Kierownik Drużyny: Krzysztof FELCZAK
 
 
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy