Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#Poznajswojegotrenera - Przedstawiamy trenera juniorek MOS WOLA w sezonie 2020/2021

O kim dzisiaj? O trenerze, który na trwałe wpisał się w annały historii MOS WOLA, już w roku 1997 zdobył Złoty Medal Mistrzostw Polski Juniorek czy Mistrzostwo Polski Młodziczek w 2017. O trenerze, który ma jeszcze plany i marzenia : „...zakończyć dobrym wynikiem ostatni sezon pracy w MOS Wola...” Dzisiejszym bohaterem wywiadu jest Stanisław Lizińczyk, który w przyszłym sezonie 2020/2021 będzie trenerem Juniorek MOS WOLA.

Realizował się jako nauczyciel, dyrektor w szkole przy Conrada, trener w MOS WOLA – od 36 lat! Jego pasją od zawsze był sport wyczynowy, praca z młodymi, ambitnymi ludźmi. W jego domu króluje Siatkówka...O sobie: Przyzwoity facet. Zakochany w dorobku Sienkiewicza i Reymonta. Dla przyjaciół Stachu! Dla kolegów i koleżanek w pracy profesor w swoim fachu.

Poznaj swojego przyszłego trenera Stanisława Lizińczyka :

Kiedy byłem nastolatkiem :”.. Widziałem świat w różowych kolorach, wszystko wydawało mi się proste, barwne, optymistyczne...”
Moje zainteresowania krążyły wokół : ...Wszelkich form współzawodnictwa sportowego, jak również wokół zabiegania o względy koleżanek / zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych/...
Największe młodzieńcze szaleństwo : ...Może nie młodzieńcze a dziecięce - w wieku 7 lat skok z drugiego piętra z parasolką, która miała spełniać funkcję spadochronu. / nie spełniła .../
Mój największy życiowy sukces : ... Tu chciałbym podkreślić, że dla trenera dużym sukcesem jest zdobywanie przez jego wychowanków najcenniejszych pucharów, medali i innych sportowych trofeów ale nie mniej ważnym pozytywem jest świadomość, że wspólna praca wzbogaciła młodych ludzi, ich osobowość w cenne przymioty tak bardzo potrzebne w dalszym życiu...
Motywuje mnie do działania : ... Tak jak "motywatorem" dla zawodniczek powinien być trener tak ja uważam, że działa to również w drugą stronę. Zdeterminowana, głodna sukcesu grupa chcąca pokazać swą wartość sportową jest dla mnie największym bodźcem do działania.
Moje życiowe motto : Żyj tak aby inni przez ciebie nie płakali !
Odbiera mi siły gdy : Gdy moje słowa kierowane w dobrej wierze do adresata / adresatki/ odbijają się jak od muru..
Napędza mnie do działania : ...Może to zabrzmi zbyt górnolotnie ale "dodaje mi skrzydeł" jeśli czuję, że mój system wartości jest akceptowany przez osoby z którymi współpracuję.
Niecodzienna umiejętność: Spanie bez przerwy przez 16 godzin.
Co zmieniłbym w swoim życiu : Odjął bym sobie 40 lat !!!
Czym jest dla mnie siatkówka : Nie da się tu u niknąć sloganów typu - to najpiękniejsza dyscyplina sportowa, najtrudniejsza gra zespołowa, sport dla ludzi inteligentnych, itp. Nam osobom związanym z siatkówką jest szczególnie miło, że właśnie w tej dyscyplinie jesteśmy światową potęgą !
Gdybym nie był trenerem zostałbym : Marynarzem
 

My życzymy w nowym sezonie siatkarskim trenerowi Lizińczykowi, grupy, z którą jeszcze raz potwierdzi Pan, że sukcesy budujemy na fundamentach pasji siatkarskiej i systematycznej pracy.

Dziękujemy !

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry