Siatkarze BT Wózki MOS Wola pokonali 3:2 Jaworzno w ostatnim meczu play-off.

Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola, po wygraniu dzisiejszego meczu 3:2, zakończyła zwycięsko rywalizację z Jaworznem w fazie play-off i zajęła 7.miejsce w II lidze. W ten sposób siatkarze wykonali zadanie, jakie przed nimi postawił sponsor i zarząd klubu

Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola, po wygraniu dzisiejszego meczu 3:2, zakończyła zwycięsko rywalizację z Jaworznem w fazie play-off i zajęła 7.miejsce w II lidze.

W ten sposób siatkarze wykonali zadanie, jakie przed nimi postawił sponsor BT Wózki i Zarząd klubu UMKS MOS Wola na sezon 2007/2008.

BT Wózki MOS Wola Warszawa - MCKiS Jaworzno 3:2 (27:25, 25:22, 20:25, 11:25, 15:10)

Skład BT Wózki MOS Wola: Szulc, Skalski, Makowski, Iliński, Szcześniewski, Strzeżek, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Pawlewicz, Michor, Nassalski, Motyka.

Skład MCKiS Jaworzno: Nieboj, Deszcz, Michalski, Parkitny, Strejczyk, Poprawa, Warchoł (libero)

Widzów 130.

Dzisiejszy mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale był typowym meczem walki. Na początku przewagę uzyskali goście i siatkarze BT Wózki mozolnie odrabiali straty. Pod koniec partii gra się wyrównała, a w samej końcówce lepsi okazali sie gospodarze i wygrali  27:25.

W drugiej partii  siatkarze BT Wózki MOS Wola także przeważali i wygrali  seta 25:22, mimo że goście stawiali silny opór.

W trzecim secie siatkarze z Jaworzna postawili wszystko na jedną kartę, grali trudniejszą zagrywką i z ogromną wolą walki. Przyniosło to skutek, bo goście wygrali wyraźnie seta 25:20.

W czwartym secie goście poszli za ciosem i grali z ogromnym animuszem. Tymczasem gospodarze przeżywali duży kryzys. Wyraźnie było widać , że juniorzy, którzy w niedzielę zakończyli ciężki, pięciodniowy turniej o mistrzostwo Polski, zakończony wielkim sukcesem, po prostu nie mieli sił. Także starsi zawodnicy BT Wózków MOS Wola przeżywali kryzys. Goście szybko uzyskali bardzo dużą przewagę i w tej sytuacji trener Krzysztof Felczak postanowił dać odpoczynek przed piątym setem podstawowym swoim graczom i wystawił do gry wszystkich rezerwowych. Jaworzno wygrało wysoko seta, ale podstawowa szóstka gospodarzy odpoczęła na ławce rezerwowych.

Okazało się, że było to bardzo udane pociągnięcie trenera , ponieważ w tiebreaku gospodarze ruszyli do boju z ogromną wolą walki. Już po pierwszych dwóch akcjach gospodarze prowadzili 2:0, doskonale dwukrotnie blokując ataki gości. Dalej gra toczyła się pod dyktando siatkarzy BT Wózki MOS Wola, którzy pewnie wygrali piątego seta 15:10 i cały mecz 3:2.

Również całą rywalizację w play-off , do trzech wygranych meczów, siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrali 3:2 i zajęli ostatecznie 7. miejsce w II lidze.