Kadeci MOS Wola wygrali drugi mecz i zapewnili sobie awans do finałów mistrzostw Polski.

Zespół kadetów MOS Wola pokonał 3:0 drużynę Trefla Gdańsk w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Dzięki tej wygranej nasi kadeci, podobnie jak juniorzy, zapewnili już sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Gratulacje !

Zespół kadetów MOS Wola pokonał 3:0 drużynęTrefla Gdańsk w turnieju półfinałowym MP. Dzięki tej wygranej nasi kadeci, podobnie jak juniorzy, zapewnili już sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Gratulacje !

Trefl Gdańsk - MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25)(20:25)(25:27)

MOS Wola:
Broj, Urbanski, Schamlewski, Trzciński, Nassalski, Chiniewicz, Strzeżek (libero) oraz Linka.

W pierwszym secie w dzisiejszym meczu trwała walka punkt za punkt. Siatkarze MOS Wola stopniowo, po jednym punkcie budowali swoją przewagę i w rezultacie wygrali seta 25:20. Drużyna gospodarzy ma równy zespół, może bez gwiazd , ale bardzo solidny - powiedział trener MOS Wola, Piotr Najmowicz. Gdańszczanie grali dużo środkiem i zdobywali w ten sposób sporo punktów.

W drugim secie walka wyglądała podobnie i MOS stopniowo uzyskiwał przewagę. Pod koniec partii libero Bartek Strzeżek w czasie akcji obronnej zderzył się z Trzcińskim i uległ bokserskiej kontuzji rozcięcia łuku brwiowego. Bardzo krwawił i nie mógł dalej grać. Do końca seta zespół MOS Wola grał bez libero.

W trzecim secie na pozycję libero wszedł Jakub Linka i jak relacjonuje trener Najmowicz, Kuba grał dobrze , dobrze przyjmował zagrywkę i dobrze bronił.
Przez długi okres czasu zespół Gdańska prowadził 2 - 3 punktami. Przy stanie 20:17 dla Trefla , po czasie trenera Najmowicza, zespół MOS Wola bardzo zmobilizował się i w jednym ustawieniu , od 17:20 wyciągnął wynik na 23:20 dla MOS-u. Potem z kolei punkty zdobyli gdańszczanie i wynik był 23:23. W końcówce seta trwała ostra walka, ale MOS Wola , mimo że wcześniej nie wykorzystał meczbola, za drugim razem wygrał seta 27:25 i cały mecz 3:0.

Tym wynikiem nasi siatkarze sprawili dużą radość swoim kibicom, którzy w licznym gronie wyjechali dopingować ich do Gdańska.

W drugim meczu drugiego dnia turnieju Wifama Łódź pokonała 3:0 zespół UKS 13 Zielona Góra.

Po dwóch wysoko wygranych meczach kadeci MOS Wola już zapewnili sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.