Aktualności

21.02.2020

ZAKOŃCZENIE ZIMOWEGO OBOZU W ŻYRARDOWIE.

Dobiega końca zimowy obóz naszych młodzików. Przez tydzień blisko 30 chłopców ciężko trenowało, przygotowując się do finałowych rozgrywek wojewódzkich i……. miejmy nadzieję ogólnopolskich.

Zajęcia specjalistyczne, funkcjonalne, techniczne, taktyka i prewencja wypełniały jednostki treningowe każdego dnia. Odskocznią od treningów były zajęcia w kompleksie wypoczynkowo – rekreacyjnym hotelu Aqua, zwłaszcza rywalizacja na kręgielni, gdzie siatkarze zachęcali co chwilę trenerów do rywalizacji. Basen, sauna, jacuzzi i play station po całym dniu zajęć pozwalały wyciszyć się przed snem.

W odwiedziny do siatkarzy przyjechał trener Krzysztof Felczak, który tradycyjnie przywiózł ze sobą dobry humor. Z każdym pożartował, porozmawiał z chłopcami, poobserwował treningi i na koniec pogratulował zawodnikom zaangażowania i determinacji ku wytyczonemu celowi.

Pod koniec obozu rozegrana została kolejna edycja tradycyjnego Turnieju o Nagrodę Dyrektora MOS Wola.

W turnieju wzięło udział 25 zawodników, zostali oni podzieleni drogą losowania na 6 zespołów. Wszystkie drużyny wybrały sobie nazwy, pod którymi rywalizowały między sobą. Turniej wyzwolił wielkie emocje, były okrzyki radości ale także trzeba było przełknąć łzy pierwszych porażek. Najważniejsze, że wszyscy najmłodsi siatkarze zdali swój pierwszy egzamin. Tak naprawdę wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. W pierwszej rundzie turnieju graliśmy systemem każdy z każdym, natomiast druga runda to już system play-off. Turniej obfitował w wiele ekscytujących akcji i pojedynczych zagrań. Widać, że chłopcy solidnie przepracowali obóz i z pozytywną energią wejdą w drugą część sezonu. Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację turnieju:

1. VC RAZEM (Adam Gontarz, Hubert Grzymała, Bartosz Dąbrowski, Franciszek Żerko)

2. BIEŁSAT ( Jakub Barnaś, Adrian Rudnicki, Filip Wilgos, Piotr Kuliński)

3. TV ABC ( Marcel Gieruszka, Dawid Wypchło, Oskar Joszczuk, Jakub Partyka, Michał Piłka)

4. TV INFO ( Hubert Skulimowski, Adam Walkiewicz, Teo Rudnicki, Arkadiusz Drabarek)

5. VC FAKE SHOT ( Kajetan Stojek, Maksym Kusy, Wiktor Grabias, Tymon Jedliński)

6. TV HISTORIA ( Jeremiasz Sadlok-Lonc, Szymon Szewczyk, Bruno Sobczyk, Konstanty Pisarski)

Zgrupowanie podsumowali nasi trenerzy:

Mateusz Behr: Bardzo dobrze przepracowany obóz. Jestem bardzo zadowolony z postawy i zaangażowania moich zawodników. Dużo czasu poświęciliśmy na doskonalenie taktyki gry, współpracy zawodników na boisku i odczytywaniu działań przeciwnika. Poprawiliśmy technikę wielu elementów, każdy zawodnik miał szansę poprawiać swoje niedociągnięcia w tym aspekcie. Wszyscy jesteśmy zmotywowani do rywalizacji w dalszej części sezonu.

Miłosz Raba: Zawodnicy sumiennie i rzetelnie przepracowali cały obóz sportowy i za to wielkie brawa dla nich. Przede wszystkim skupialiśmy się nad poprawą cech motorycznych oraz elementach siatkarskiego rzemiosła. Ogólnie jestem zadowolony z postawy wszystkich uczestników zgrupowania. Pod koniec, pomimo dużego zmęczenia to przez cały jego czas panowała super atmosfera. Dziękuję wszystkim za bardzo mile spędzony czas.

Podsumowując krótko: obóz b. udany. Chłopcy wykonali „kawał dobrej roboty”. Warunki w hotelu doskonałe, jedzenie u p. Żanety pyszne. Dziękujemy.

Zakończenie obozu, w sobotę 22.02.2020 r. Wyjeżdżamy po obiedzie, przewidywany powrót na ul. Rogalińską 2, ok godz. 16.00.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z ostatnich dni obozu:

https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.2976737512385124/2976731819052360/?type=3&av=138726976186206&eav=AfZpS8Xrm-AWNC4aLLaP63dyRsZlOn4od3TkuAytNJ11kk7cSWswczCH4GU3q-KieXI&theater

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy