Aktualności

09.02.2020

KONRAD COP: O TYM LICEUM TYLKO W SAMYCH SUPERLATYWACH

UMKS MOS Wola Warszawa pokonał Metro Warszawa 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) w pierwszym dniu mistrzostw Mazowsza juniorów, które rozpoczęło się w stołecznej hali przy ul. Polnej. W zwycięskim zespole trzynastu na czternastu zawodników uczy się LIX Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusucińskiego w Warszawie. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu

- O tej szkole można mówić tylko w samych superlatywach. Prowadzone są zajęcia w szesnastu dyscyplinach, a z gier zespołowych w siatkówce, piłce ręcznej i nożnej. Siatkówka jest oparta na dwóch klubach UMKS MOS Wola i Metrze. We wspomnianym wyżej spotkaniu po drugiej stronie siatki grali również uczniowie naszego liceum. Zatrudnieni zostali trenerzy z tych klubów - mówi Konrad Cop, szkoleniowiec z UMKS MOS Wola.

Konrad Cop podkreślił, że "warunki do pracy w LIX LO są bardzo dobre, a młodzi ludzie korzystają również z obiektów pobliskiej Akademii Wychowania Fizycznego." - Naszą szkołę wspiera Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, człowiek kochający sport i pomaga nam jak może. W naszym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym jest sześć klas. Nie brakuje chętnych do uprawiania siatkówki, zgłaszają się z całej Polski. Wielką pomocą służy nam Pani Dyrektor Dorota Grabiec, która sama uprawiała sport i doskonale go rozumie - powiedział Konrad Cop.

Od lat UMKS MOS Wola zajmuje w siatkarskim rankingu czołowe lokaty. Sekcje chłopców i dziewcząt stołecznego klubu wielokrotnie wygrywały w Rankingu Ministerstwa Sportu. Sekcja siatkówki chłopców MOS Wola Warszawa w 2019 roku znalazła się wśród najlepszych w Polsce i zajęła drugie miejsce w rankingu. W rywalizacji sekcji chłopców zwyciężył  Trefl Gdańsk, przed UMKS MOS Wola Warszawa i Częstochowską Siatkówką. Chłopcy z MOS Wola zdobyli 151,25 pkt (juniorzy 65 pkt, kadeci 50 pkt i młodzicy 36,25 pkt). Warto dodać, że w 2019 roku klub z Woli zdobył srebrny medal mistrzostw Polski kadetów i w tym zespole grało jedenastu zawodników - uczniów LIX Liceym Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie.

Konrad Cop jest również trenerem kadry Polski U16. - Jesteśmy już po dwóch kampach przez które przewinęło się około sześćdziesięciu graczy. Przygotowujemy się do zaplanowanych na koniec 2020 roku mistrzostw Europy Wschodniej. Będą one kwalifikacjami do przyszłorocznego kontynentalnego czempionatu. Awans uzyska tylko zwycięzca - mówi szkoleniowiec.

Źródło: https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/18757-konrad-cop?fbclid=IwAR0d7840fUhssNCdXs0UDHMlkuFUl0k1LoiMB7DS8rzHKKgeif6sB-wbkOQ

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy