Podopieczni trenera Kellera pewnie wygrywają pierwszy mecz w fazie play-off

W hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej spotkały się dwie nasze drużyny. Wygrała drużyna trenera Tomasz Kellera 3:0 (25:19, 26:24, 25:17) z drużyną MOS Wolska Siatkówka prowadzoną przez trenera Roberta Szumowskiego.

W pierwszej partii dość szybko podopieczni trenera Kellera objęli kilkupunktowe prowadzenie, które w połowie seta wzrosło do pięciu punktów (16:11). Ważnym elementem w grze drugiego zespołu był blok, którym często powstrzymywali starszych kolegów. W końcówce zawodnicy MOS II byli już nie do zatrzymania, a podopiecznych trenera Szumowskiego pogrążały własne błędy. Ostatecznie partia skończyła się pewnym zwycięstwem drugiego zespołu (25:19).

W drugim secie od początku wyrównana walka obu zespołów do stanu 8:7 dla MOS II. Od tego momentu zawodnicy trenera Kellera zaczęli uzyskiwać przewagę 15:9. Był to słaby okres gry w wykonaniu MOS III, którzy nie kończyli ataków, psuli zagrywki, grali nieskutecznie. Nic nie zapowiadało na tak wyrównaną końcówkę (21:21). Jednak więcej krwi w końcówce zachowali młodzi zawodnicy zwyciężając na przewagi 26:24.

W pierwszej fazie trzeciego seta szybko kontrolę przejął drugi zespół (10:0). W kolejnych minutach zawodnicy trenera Szumowskiego popełniali dużo błędów w ataku i na zagrywce, co doprowadziło do pewnego zwycięstwa zespołu MOS II do 17.

Trener Keller główne podziękowania po meczu kieruję do Kacpra Goździkiewicza, który przyczynił się do pewnego zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

MOS Wola II – MOS Wolska Siatkówka 3:0 (25:19, 26:24, 25:17)

Skład MOS Wola II: Radowski, Kuliński, Budzyń, Wiśniewski, Lizińczyk, Sudoł, Wójcik, Kobyliński, Chaciński, Taczała, Weber, Skrzydło, Kuchta (libero), Żabicki (libero).

Skład MOS Wolska Siatkówka: Jedyński, Fliszkiewicz, Kamienik, Gotowicki (libero), Wojszko, Witkowski, Nowak, Olszewski, Trojanowski, Niedużak, Skorek, Kuklik (libero), Krzysztoń, Molenda.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa