Wygrana juniorów z Metrem na finiszu rundy zasadniczej

W hali sportowej przy Rogalińskiej zespół juniorów MOS Wola rozegrał swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Po wyrównanym meczu pokonujemy zespół z Ursynowa 3:2 (29:27, 26:28, 25:20, 18:25, 15:6). Dzięki wygranej nasi juniorzy zajmują pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i zapewniają sobie bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Mazowsza.

Początek pierwszego seta należał do naszego zespołu. Juniorzy Mosu skutecznie obijali blok Metra i w połowie partii zaliczka wzrosła do trzech "oczek" (17:14). W końcówce podopieczni trenera Copa popełnili dwa błędy, w tym momencie zawodnicy Metra wrócili do gry. Przetrwaliśmy jednak napór rywali wygrywając pierwszą partię na przewagi 29:27.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg, jak pierwszy. Długo obie ekipy grały punkt za punkt, ale tym razem końcówkę lepiej zagrali przeciwnicy wygrywając 28:26. Oznaczało to, że w meczu jest remis 1:1.

Otwarcie trzeciej odsłony było zdecydowanie na korzyść naszych juniorów. Zawodnicy z Metra mieli kłopoty z atakiem, a gospodarze tylko się nakręcali. Piotrek Szlęzak zdobył punkt i podwyższył przewagę do pięciu "oczek" (16:11). Przewagę uzyskaną w początkowej fazie seta spokojnie doprowadzamy do końca wygrywając 25:20 i wychodzimy na prowadzenie 2:1 w meczu.

Metro świetnie zaczyna partię nr 4 tego spotkania. Goście ryzykują w polu serwisowym, co oznacza kłopoty w przyjęciu po naszej stronie siatki. Przeciwnicy budują swoją przewagę i mają tego seta pod kontrolą. Wygrywają go 25:18.

W tie-breaku to już bardzo dobra gra naszego zespołu. Gramy pewnie w ataku i polu serwisowym. Bardzo szybko uzyskujemy przewagę, którą doprowadzamy do końca (15:6).

MOS Wola Warszawa – KS Metro I Warszawa 3:2 (29:27, 26:28, 25:20, 18:25, 15:6)

Skład zespołu MOS Wola: Michał Gawrzydek (c), Jaromir Orlicz, Jakub Buczek, Adam Antoński,, Przemysław Gadziński, Bartosz Gomułka, Kacper Kulesza (l), Dawid Bulira (l), Maciej Pieńkowski, Karol Jakóbczak, Michał Kulesza, Piotr Szlęzak, Mikołaj Pisarski

Sponsorem głównym naszego zespołu są Tramwaje Warszawskie. Wśród sponsorów i partnerów naszej drużyny są Miasto Stołeczne Warszawa, Szybka Kolej Miejska, Staport, Centrum Rehabilitacji Sportowej, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, dpd, Informator Stolicy - jako patron medialny