Zwycięstwo siatkarzy MOS Wola 3:0 w II lidze mężczyzn z Centrum Augustów

Cenne zwycięstwo 3:0 odnieśli nasi siatkarze w II lidze mężczyzn z drużyną z Augustowa. Wynik 3:0, ale była to niełatwa wygrana, szczególnie w dwóch pierwszych setach. Gratulacje dla zespołu trenera Krzysztofa Wójcika. Nasza drużyna awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

UMKS MOS Wola - Centrum Augustów 3:0 (25:23)(26:24)(25:19)

Skład MOS Wola:

Pacholczak, Kubisz, Buczek, Pietkiewicz, Leliwa, Wachowicz, Teklak (libero) oraz Borowski, Iszczuk, Gawrzydek, Malangiewicz, Kubeł

Fotorelacja z meczu autorstwa Marcina Kalickiego

Ciekawe widowisko oglądali kibice w Warszawie na Woli. Oglądali je wolscy kibice oraz sympatycy drużyny z Augustowa, którzy dość licznie stawili się w stolicy. Od początku pierwszej partii trwała wyrównana walka o każdy punkt. Na początku były remisy 2:2, 4:4, a potem lekką przewagę punktową uzyskał zespół z Augustowa. Po skutecznym ataku Wojciecha Iwanowicza goście prowadzili już nawet 9:6. Po przerwie, o którą poprosił trener  Krzysztof Wójcik, drużyna gospodarzy przeprowadziła dwie skuteczne akcje ze środka siatki, które zakończyli Karol Kubisz i Kamil Leliwa, po dobrych dograniach do siatki  libero Dominika Teklaka. Gospodarze ciągle gonili wynik i dopiero po skutecznym bloku Kubisza i udanym ataku Grzegorza Pacholczaka siatkarze z Woli doprowadzili do remisu 14:14. Od tego momentu trwała wymiana punkt za punkt, a publiczność oglądała wiele ciekawych akcji. W drużynie gości  kilka skutecznych ataków wykończył Mariusz Szlejter, a w zespole z Woli rewanżował się Paweł Pietkiewicz. Na tablicy wyników były remisy 20:20 i 22:22. Następnie efektownym atakiem z krótkiej popisał się Brian Malangiewicz, a za chwilę Wojciech Iwanowicz przekroczył linię trzeciego metra i gospodarze prowadzili 24:22. Po czasie dla Augustowa goście przeprowadzili skuteczną akcję, którą zakończył Piotr Szostek i było 24:23 dla MOS Wola. Ostatnią akcję seta zakończył atakiem Paweł Borowski. Gospodarze wygrali tego wyrównanego seta 25:23.

Druga partia to także wyrównany bój o każdą piłkę. W początkowej fazie seta skuteczny był w ataku ze środka Karol Kubisz. Bardzo dobrze grał w ataku Grzegorz Pacholczak. W zespole gości punktowali Michał Netter i Dawid Gołkowski. W środkowej części tej partii najczęściej był wynik remisowy.  W zespole gospodarzy świetną skutecznością popisywał się Grzegorz Pacholczak, a w zespole gości Dawid Gołkowski. W końcówce seta kilka błędów popełnili gospodarze i goście prowadzili już 23:20, a za chwilę 24:21 i wydawało się, że wygrają seta. Jednak siatkarze z Woli walczyli do samego końca. Dwie świetne akcje gospodarzy wykończyli Kupisz i Pacholczak i było już tylko 23:24. Grający trener gości, Wojciech Iwanowicz poprosił o czas. Po przerwie MOS Wola zdobył kolejny punkt. Kapitalną obroną  popisał się libero Teklak, a kontratak wykończył kapitan drużyny, Pacholczak. I był remis 24:24. Za chwilę Piotr Szostek zaatakował w aut, a ostatnią akcję zakończył atakiem niezawodny Grzegorz Pacholczak i MOS Wola wygrał partię 26:24.

Trzeciego seta dobrze zaczęli goście i prowadzili już 5:2. Dobrą passę  Augustowa  przewał trener Wójcik i poprosił o przerwę. Po czasie kapitalną serią skutecznych ataków popisał się grający świetnie w tym dniu Grzegorz Pacholczak. Kiedy dołożył jeszcze dwa asy serwisowe MOS Wola prowadził 10:8 i trener gości wziął czas. Gospodarze grali coraz lepiej i swobodnie. Kolejne dwa asy serwisowe w wykonaniu Pawła Borowskiego, skuteczna gra Kubisza i Malangiewicza na środku i zespół z Woli prowadził już 21:14. Goście próbowali jeszcze poderwać się do walki. Skutecznie atakowali Szlejter i Iwanowicz , a  przy stanie 21:17 trener Wójcik poprosił o przerwę. Reprymenda trenera pomogła, bo zespół gospodarzy zdobył kolejne punkty. Dwa świetne ataki Pietkiewicza, atak z krótkiej w wykonaniu Malangiewicza, a na zakończenie partii skuteczny podwójny blok pary Iszczuk – Kubisz. Gospodarze wygrali tego seta 25:19 i cały mecz 3:0. Warto podkreślić wyborną skuteczność Grzegorza Pacholczaka,  który w tym  trzysetowym meczu zdobył 21 punktów.

Sponsorem głównym naszego zespołu są Tramwaje Warszawskie. Wśród sponsorów i partnerów naszej drużyny są Miasto Stołeczne Warszawa, Szybka Kolej Miejska, Staport, Centrum Rehabilitacji Sportowej, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, dpd, Informator Stolicy - jako patron medialny